shutterstock-1135910516.jpg

Foto: Shutterstock

IT je jedním z nejrychleji se rozvíjejících odvětví s dlouhotrvajícím nedostatkem kvalitních pracovníků. Zajímavou strategií může být zacílení právě na ženy. Dle průzkumu nového IT jobportálu No Fluff Jobs je nejčastějším důvodem (32 %), proč ženy do IT nevstupují, zkrátka fakt, že neví, jak by měly s tímto oborem začít.

Dívky, které obor vystudují, nakonec zvolí jiný. To je ovšem škoda. IT má totiž budoucnost a těší se velkému rozmachu. Navíc zpravidla v tomto oboru není problém s prací na home office, což mohou využívat i maminky na rodičovské dovolené. Nemluvě o nadstandardních příjmech.

Genderové rozdíly?

Ve srovnání s muži jsou ženy mnohem pečlivější. Například ženy programátorky, analytičky a testerky jsou vnímané jako preciznější a spolehlivější. A jak jsou na tom ženy manažerky? Jsou to prý často bojovnice. „Jako v každém oboru je samozřejmě možné se setkat s různými typy lidí. Všeobecně se v této oblasti hodnotí výsledky. Ženy, které obor baví a chtějí se v něm zlepšovat, si tuto kariéru nemohou vynachválit,“ říká Jana Večerková z Coding Bootcamp Praha. Možná, že jsou někdy při obchodních vyjednáváních méně tvrdé, ale umějí lépe pracovat s kompromisy, udržovat vztahy a zvládat multitasking.

Jak si nejen ženy udržet?

„Práce na dálku je u nás běžnou praxí, aktuálně zaměstnáváme čtyři maminky na mateřské dovolené. K tomu, aby nám vše dobře fungovalo je důležitá hlavně motivace zaměstnanců, schopnost dodržet termíny a případně se zavčas ozvat, pokud se práce nezvládá. Ke komunikaci není třeba žádných sofistikovaných kanálů, vše vyřešíme hned po telefonu, mailem,” uvádí například Jaroslav Štěpán, MBA z Intrastateu.com.

Přístup svobodné firmy

Oborem, kde mohou ženy najít uplatnění, je například webová firma, která je hodně o programování a kódování. Navíc, když vyznává přístup takzvané svobodné firmy. Zaměstnanci nechodí do práce jen s tím, aby si odpracovali to, co musí a šli domů. „Například jsme zvýšili počet home office z jednoho dne na tři dny v týdnu,” říká Jakub Michl, Pink Leader a jednatel webové a grafické agentury Beneš & Michl.

Jak tedy přilákat více žen do IT?

Pomohlo by autoritativní stanovení poměrů mužů a žen v IT, tzv. kvóty? Nebylo by bylo přínosnější nechat věcem volný průběh? Dívky jsou stejně inteligentní jako chlapci a zdaleka ne všechny tíhnou k panenkám. Začněme úplně od začátku a nechme je, ať si svoji cestu vyberou samy.

Jana Večerková

Jana Večerková, zakladatelka Coding Bootcamp Praha a BrikkApp, působí již deset let v oblasti startupů a vývoji inovativních produktů po celé Evropě. Vystudovala ve Velké Británii. Coding Bootcamp Praha je mezinárodně oceňovaný program pro lidi měnící kariéru do webového vývoje. Jany nejnovějším projektem je BrikkApp, který pomáhá lidem s investováním do nemovitostí.

Daniela Zelinková

Daniela Zelinková má vystudovanou sociologii, poté pracovala jako manažerka baru, ve volném čase si zkusila programování a následně se přihlásila na kurz. Absolvovala v prosinci 2016 a nastoupila jako JavaScript / React programátorka do Rohlik.cz. Občas také dělá mentorku a předává své znalosti dalším generacím studentů. Daniela je ročník 1991, je původem ze Slovenska a do Prahy se přestěhovala na studium na Univerzitě Karlově.

Reklama