Scénárista a režisér Martin Horský (Bezva ženská na krku, Život je život a Láska je láska) vykouzlil opět milou komedii, jež potěší zejména ženskou duši, ale tu mužskou rozhodně neurazí. Ženy v běhu pobaví, ale také možná lehce nakopnou k nějaké té pohybové aktivitě, jež je zde vylíčena ve velmi pozitivním a lákavém světle (včetně podrobného návodu). Provedou vás Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová, Jenovéfa Boková a roli osobního trenéra Vladimír Polívka. Bedlivě přihlížet a porovnávat se svými výkony bude Ondřej Vetchý.  
Ženy v běhu, CinemArt a.s.
Maminka Zlata Adamovská ví o životě své. Její hlášky plné humoru a laskavého nadhledu jsou trefné a poučné.
Ženy v běhu, CinemArt a.s.
Po smrti manžela (Bolek Polívka), jehož přáním bylo uběhnout marathón, zůstaly jako opora mamince tři úžasné dcery. Ačkoliv vyrůstaly evidentně ve velmi milující rodině, každá má v tom svém vztahovém životě určité „ALE“.
Ženy v běhu, CinemArt a.s.
Matka, tři dcery a fešný trenér běhu, který má jednu zásadu: Nezačínat si nic s klientkami.
Ženy v běhu, CinemArt a.s.
Za pozdní příchod na trénink je třeba udělat kliky.
Ženy v běhu, CinemArt a.s.
Ondřej Vetchý je typický chlap. Radost mu dělá sport, jeho synové a řada příležitostí utahovat si ze své životní (nesportovní) partnerky.
Ženy v běhu, CinemArt a.s.
Název má samozřejmě i jistou dvouznačnost  - ženy v běhu. „Obdivuji ženy, kolik toho dokážou ve svém životě zvládat, péči o rodinu, zaměstnání a mnoho dalších věcí. Jsou vlastně v neustálém běhu, stejně jako naše hrdinky, které si k tomu přibraly ještě běh maratonský,“ režisér a scénárista Martin Horský, jenž tvrdí, že téma ho napadlo právě při běhání, kterému holduje. „Slyšet diváky, jak se smějí v kině, je neuvěřitelně krásný pocit," dodává. A já mohu potvrdit, že při novinářské projekci jsme se smáli po dlouhé době opravdu hodně. Ale došlo i na nějakou tu slzičku. 

S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… Tak na viděnou v kině nebo někde při poklusu. 

Přečtěte si také:

Reklama