Půjčky jsou v Česku stále oblíbenější. Česká národní banka uvádí, že Češi a Moravané dluží nejrůznějším finančním institucím přes 1 bilion korun. Na vánoční dárky si například podle průzkumu společnosti PROFI CREDIT vzal půjčku každý desátý z nás. Lidé si navíc půjčují stále vyšší sumy.

ProficreditZajímavé je, že o půjčkách rozhodují nejčastěji ženy. Například u PROFI CREDITu  zaujímá něžné pohlaví více než polovinu klientů. „Ženy u nás tvoří 55 % všech klientů. Půjčky jsou oblíbené především u maminek na rodičovské dovolené. Hlavní výhodou je to, že u nás dostanou finanční prostředky bez zbytečné administrativy a s minimem dokladů,“ popisuje marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal a dodává: „ Peníze od nás navíc klienti dostanou velmi rychle. Na účet jim je pošleme do 24 hodin od schválení žádosti o úvěr.“

To potvrzuje i Marta Ondráčková. Potřebovala peníze pro dceru na lyžařský výcvik a do toho se jim rozbila pračka. Půjčka byla jediné řešení. „Půjčili jsme si 30 tisíc korun, na účtu jsem je měla hned druhý den. Rok jsme půjčku spláceli a navíc jsme zaplatili 4 884 korun, což mi nepřišlo tak hrozné, hodnotí Marta Ondráčková.

Hitem je zaměstnanecký úvěr

Nejoblíbenější je mezi půjčkami zaměstnanecký úvěr. V jeho rámci si lidé mohou půjčit 10 000 až 166 000 korun. Tento produkt je určen právě pro rodiče na rodičovské dovolené, zaměstnance a důchodce. Vychází vstříc těm, kteří potřebují finance rychle, a banka jim je poskytnout nechce. „Zaměstnanecký úvěr dostanou klienti bez poplatku a je jen na nich, jak dlouho chtějí splácet. Mohou si vybrat délku splácení od jednoho roku do čtyř let,“ vysvětluje výkonný ředitel PROFI CREDIT Rudolf Cejnar. Podmínkou pro získání úvěru jpravidelný měsíční příjem a trvalý pobyt v České Republice.

Úroky si jednoduše spočítejte sami

Kolik nakonec za půjčku zaplatíte, si můžete velice snadno spočítat na přehledné kalkulačce, kterou najdete na www.proficredit.cz. Klienti nemusejí uvádět důvod, na co chtějí půjčku použít a s penězi si mohou dělat, co chtějí. Každý kdo řádně splácí, má navíc automatický nárok na poskytnutí další půjčky. A to ještě v průběhu splácení. Samozřejmostí je i odklad splátek, pokud se klient dostane do tíživé situace. Úvěrový pracovníci se vždy snaží najít pro každého to nejlepší řešení.

Proficredit

Reklama