HAAG – Parkování rozhodně není pro některé řidiče jednoduchá záležitost.
Podle průzkumu se při tomto manévrování zapotí daleko více ženy než pánové.
Silnější polovina lidstva se přiznala, že se potí na první schůzce s ženou nebo při sledování fotbalu. Vyplynulo to z rozsáhlého průzkumu výrobce deodorantů Rexona, který vyzpovídal 340 Holanďanů ve věku od dvaceti do pětatřiceti let.
Hned čtyři řidičky z deseti přiznaly, že se nadměrně potí, když mají svého čtyřkolového miláčka zaparkovat na malém prostoru, navíc čeká-li za nimi fronta řidičů, kteří nemohou projet.
Naopak fakt, že při parkování propotí košili, připustil pouze jeden muž z deseti.
A tak zatímco parkování zvládají pánové vcelku v pohodě, pot se jim do podpaží vylívá při jiných příležitostech, například na prvním rande nebo při sledování fotbalového zápasu.

Z výsledků průzkumu také vyplývá, že pětasedmdesát procent mužů se cítí trapněji, když se potí během nějaké napjaté situace než v horkém letním počasí.
"Pro léto je pot tak nějak běžnou záležitostí. Lidé proto také častěji přehlédnou třeba vaši skvrnu v podpaží. Když jste ale na schůzce s nějakou dívkou nebo na obchodním jednání, kde jde o hodně, pak jsou propocená košile a krůpěje potu po celém těle nadmíru nepříjemné," uvedl jeden z dotázaných Holanďanů.    

     
Reklama