Ženy řidičky jsou předvídavější, zbytečně neriskují a svědomitěji dodržují předpisy než muži řidiči. Ale někde si tu dobrou reputaci přece jenom kazí. Na přechodech pro chodce.

drive

Často se s muži přu o tom, zda jsou lepší řidiči ženy, nebo muži. Technicky zvládají auta jistě lépe muži, ale jinak bych se hádala, že lepšími řidičkami jsou ženy. Alespoň co se bezpečnosti týče. Jsou předvídavější, zbytečně neriskují, více dodržují předpisy, a v neposlední řadě způsobují méně dopravních nehod s vážnými následky.

Samozřejmě, že i tady se vyskytují výjimky, ale že by se mezi ženami našla vyložená „pirátka“, která někoho vytlačí ze silnice? Pochybuji. Na to se máme až příliš rády a vážíme si života. A nejen toho svého.

Ale teď si budu trochu protiřečit, protože někde si tu reputaci přece jenom kazíme. A to v případě, kdy máme dát přednost chodcům na přechodu. Teď pro změnu nebudu dělat „obhájce“ ženám řidičkám, ale těm nebohým pěšákům na „zebrách“, ke kterým se každé ráno počítám.

Bohužel, je to tak, sama jsem si udělala malou soukromou statistiku. Vždycky, když mě na přechodu někdo ohrozí, nebo alespoň na něm stojí a já musím všelijak kličkovat a nebezpečně obcházet auto, sedí za volantem žena.

Tento bohužel smutný fakt mi potvrdil i strážník městské policie, který každý den kolem osmé převádí děti přes přechod. A nejen děti. Když vidí dospělého, zastaví terčíkem auta i pro jeho bezpečnost.

Přiznám se, že jsem to na vás řidičky práskla, ač jsem si možná nadrobila do vlastních řad. A policista mi dal zapravdu. „Je to tak, zrovna včera mě jedna málem přejela.“ Říkal to sice s úsměvem, ale moc veselé to teda není.

Sáhněte si do svědomí a přišlápněte brzdu, až se budete blížit k přechodu pro chodce, ať vám nikdo nespílá, že jste „hulvátky“ a tupé slepice, které jsou rády, že se drží volantu.

To přece nemáte zapotřebí.

Reklama