str.jpg
Foto: Shutterstock

S partnerem se dohodli na rozchodu po osmi letech vztahu. Dělení majetku bylo snadné, ale jak vyřeši péči o dvě dcery? Sedmiletou Marušku a pětiletou Gábinku, chtěla jejich matka do výhradní péče s tím, že je otci bude nechávat každý druhý víkend. On byl ale proti.

„Vybalil na mě střídavou péči. Týden u mě, týden u něho. Když prý bydlí nedaleko od nás, mohou holky chodit do stejné školy a školky. Moje odpověď zněla ne! Absolutně jsem si nedokázala představit, že je u sebe nebudu mít denně. Ony ale s takovým řešením souhlasily. Líbila se jim představa, mít dva pokojíky. Prý to bude dobrodružství. A tak jsem svolila, i když s těžkým srdcem,“ svěřuje se Karolína, která rozhodnutí mnohokrát oplakala. Dnes ale názor změnila.

„Ano, zpočátku to bylo těžké, nezvyklé. Jenže teď, po pár měsících, si naopak nemůžu střídavou péči vynachválit. Co si budeme povídat, s holkama to není vždycky procházka růžovou zahradou. Taky si od nich ráda odpočinu. Představa, že jsem na ně celou dobu sama, bez oddychu, je docela děsivá. Obdiv všem matkám samoživitelkám!“ přiznává Karolína. Ta si po pár měsících našla nového partnera, takže volný čas kvituje dvakrát tolik.

„Ten týden, co jsem bez holek, můžu randit, užívat si nové lásky. Proč by to tak po rozchodu měl mít jen chlap? Jsou to přece i jeho děti, tak rovným dílem,“ myslí si Karolína a jedním dechem dodává: „Ženský, nebuďte hloupý. I vy máte právo na oddych a štěstí. Nejste přece jen matky!“

Čtěte také:

Reklama