MINNESOTA – V nevýhodě jsou ženy před muži, když se rozhodnou skoncovat s kouřením. Něžné pohlaví totiž cigarety používá jako emocionální oporu. Nedávno to potvrdili vědci z americké Minnesoty.

Podle nich si žena zapálí jen proto, že její city jsou nějakým způsobem otřeseny.
Na druhé straně kouření u mužů není věcí osobní, ale ve většině případů muži kouří tehdy, když se chtějí vyrovnat svým kouřícím vrstevníkům. Někteří si zapálí také proto, aby zůstali déle fyzicky svěží.
Žena sahá po cigaretce nezávisle na svém okolí a vždy na základě vnitřního rozpoložení. U některých žen kriticky vnímáme, když nedokáží přestat kouřit ani tehdy, jsou-li těhotné.

Například modelka Kate Mossová (29) nebo herečka Catherine Zeta-Jonesová (33) kouřily i celých devět měsíců, když v sobě nosily nový život.
Zvláště v prvních týdnech vývoje embrya je kouření pro zdraví budoucího dítěte nejrizikovější.

„Ženy přestávají kouřit s větším vypětím sil. Stojí před nimi více překážek než před muži. Existují sice výjimky, ale můžeme s určitostí tvrdit, že většina žen začala kouřit, protože se chtěla snáze smířit s nepříznivou situací v jejich osobním životě. Taková psychická závislost se přerodí ve fyzickou a přestat kouřit je skoro nad lidské síly,“ uvedl doktor Mustafa al´Absi, který vedl odborný tým na Univerzitě v Minnesotě.