Ženy jsou pracovitější než muži v mnoha ohledech. Jenom času, který tráví ženy v zaměstnání, je podle sociologického výzkumu AV ČR o pět hodin týdně více, než u jejich protějšků. O práci v domácnosti a při výchově dětí platí to stejné na druhou.

O domácích a rodinných pracích smýšlejí pánové tak, že když už se něčeho zhostí, pomáhají ženě s „její“ prací. Žena k práci naopak přistupuje jako k permanentní činnosti, kterou je zkrátka třeba vykonat. Statistika sociologického výzkumu mluví jasně. 14 procent mužů v domácnosti ani nehne prstem a dvě třetiny se tomu nejnutnějšímu věnují maximálně 1-2 hodiny denně.

Muž se rozhodne k pracovnímu výkonu nikoliv když si to okolnosti žádají, ale jen když se sám rozhodne. Jindy ženě vyhoví na požádání, i když tam už se často ukazuje neochota vyhovět. Samozřejmě, že někdy je ochoten pomáhat dobrovolně za předpokladu, že mu žena na oplátku vyhoví v jeho zájmu.

A co rodina, děti? Podle průzkumu se žena věnuje rodině až 16 hodin denně, kdy žena pro rodinu pracuje a stará se o potomstvo. Pokud je s dětmi doma muž, věnuje se jim přibližně 8,5 hodiny.

Pomáhá vám muž s vařením, praním, mytím oken? Musíte si o každou pomoc říkat, nebo pomáhá i sám? A kolik času věnuje váš muž dětem?

Reklama