Víte, co nesnáším úplně nejvíc?

Každý chlap řidič nesnáší  a často rozčileně popisuje, jak mu nějaká ženská nebo starší chlápek v klobouku nechtěli uhnout z levého pruhu. Jo, s tím já souhlasím. Taky mě to někdy štve, ale když dlouho neuhýbá, tak ho prostě podjedu! Počkám si, až v pravém pruhu nikdo nejede, a za tři vteřiny jsem před hlemýžděm. Dá se říct, že nikdo nikoho neohrozí. Zatímco to chlapské agresivní troubení, blikání a najíždění těsně na kufr, je podle mě přesný obrázek nebezpečné jízdy. Kdo tedy z pohledu bezpečnosti řídí líp?

 

Další věc.

Nesnáším, jak za účelem ušetření pár vteřin (ano, považte jde o vteřiny!) odbočují doprava, a to rovnou z levého pruhu. Toto realizují tak, že rychle přejedou (často frajersky bez blinkru) pruh střední a vmáčknou se do odbočovacího. Omezí a ohrozí všechny, kteří jsou v blízkosti. Často jsem mezi nimi i já se svými dětmi v autě… Uznejte, že z tohoto pohledu chlapi za volant vůbec nepatří!

 

 

A parkovat taky umím!

Snad mi to uvěříte, jelikož chlapi vždy jen nevěřícně čučej.

Bydlela jsem léta ve středu velkoměsta a musela jsem se tedy naučit parkovat na místa, která byla pár centimetrů kratší než moje auto. Dnes tedy zacouvám k chodníku mezi dvě auta bez problémů.

Včera jsem ovšem viděla, jak TŘI pánové manévrují při vyjíždějí JEDNOHO automobilu z parkovacího místa. Uznávám, neměli to jednoduché. Stáli kolmo k chodníku a dva metry za jejich kufrem kdosi zaparkoval. Úhly jen tak tak, prostor po stranách veškerý žádný. Ale jak ti se u toho navyváděli?

Jeden byl za volantem a dva mu před a za autem mávali jak motýli. A ani jeden z nich tedy rozhodně nezachoval klid… Nakonec se ti dva navigátoři smáli tomu za volantem, který začal hrozně zuřit. „Kterej debil to tu takhle zaparkoval!“ volal ve své hanbě. Chápete, on zklamal sám sebe a prožíval před svými mužskými druhy potupu největšího stupně…

Neumějí v klidu přiznat své nedostatky. Možná proto se pak tolik realizují při agresivitě rychlé jízdy?

 

Jak je možné, že nechápou důležitost a prvořadost bezpečnosti při jízdě?

Honí se snad za mamutem? Řekněte jim někdo, že honba za kořistí již není zapotřebí.

A že je tedy načase při jízdě začít používat hlavu…

 

Co vy na to?

Reklama