diet-fb.jpgZdroj: Shutterstock

Ačkoliv to může znít poněkud bizarně, mnohým ženám se opravdu podařilo zhubnout díky instagramové dietě. Nejde o žádný seznam cviků nebo jídel, ale o sdílení fotografií a postupů v dietě na Instagramu.
 
V dnešní době slouží Instagram podobně jako třeba Google. Lidé podle hashtagů hledají fotky s různou tématikou. Ať už jde o outfity, destinace, kavárny nebo třeba recepty a triky na hubnutí. Na Instagramu je také spousta inspirativních lidí, kteří vás mnohdy můžou nakopnout v tom, čeho chcete dosáhnout.

Například příspěvky Emmy Pop mohou být pro lidi, kteří trpí nadváhou, velkou motivací. Za poslední čtyři roky totiž zhubla 65 kg. Původně vážila 144 kg. Dnes je z ní atraktivní žena. Dietou se inspirovala na Instagramu. Své pokroky pečlivě dokumentovala a zveřejňovala na Instagramu. Sdílela fotky jídel i své postupně se formující postavy.

Občas ženy, které se o své pokroky dělí na sociálních sítích, začínají sledovat další lidé, kteří bojují s obezitou a nechávají se jimi inspirovat. „Když si pak uvědomíte, kolik vás sleduje lidí, pomůže vám to být více zodpovědný za to, co jíte,“ říká další žena, která díky Instagramu úspěšně zhubla, Kerry Swift.

Jenn z New Yorku dokonce po ztrátě 54 kg napsala článek s názvem „Jak mi Instagram pomohl zhubnout!". „Já sama jsem zhubla díky ketogenní dietě a bylo úžasné, když mě lidé motivovali, posílali mi recepty a povzbuzovali mě,“ říká.
 
Zkušenost se sdílením svého úsilí na Instagramu má i Češka Týna. Ta své úsilí pravidelně dokumentuje a na Instagram zveřejňuje fotky před a po. Rozdíly jsou opravdu znát a pro mnoho dalších žen je velkou inspirací.

Reklama