V Indii se ročně uskuteční kolem 40 tisíc znásilnění, většina z nich končí vraždou. A pravděpodobně je případů ještě mnohem více, avšak oběti trestný čin nenahlásí. Společnost na ně totiž pak často hledí skrz prsty, jako na nečisté a zohavené. Hrůzný čin se stal v zemi i minulý týden, kdy čtveřice mužů znásilnila a následně uškrtila mladou veterinářku. Tělo sedmadvacetileté ženy následně zapálili.  

Ne příliš známý režisér Daniel Shravan se na svém Twitteru vyjádřil způsobem, který pobouřil mnoho lidí. Režisér se v něm vyjadřoval v tom smyslu, že by ženy starší 18 let neměly neodmítat sexuální touhu mužů a měly by s sebou nosit kondomy. „Je to logické. Pokud bude sexuální touha muže uspokojena, ženu pak nezabije,“ napsal. „Pokud se vás někdo chystá znásilnit, předejte kondomy násilníkovi a spolupracujte s ní. Pak se vám nebude snažit ublížit. Dívky by nikdy neměly odepírat sexuální touhy mužům,“ vybízel ženy filmař.

Lidé na sociálních sítích okamžitě k režisérovi vyjádřili svůj odpor. Příspěvek sice po chvíli stáhl, ale to nezabránilo tomu, aby se šířil mnoha médii.  „Je smutné vědět, že vzdělaný člověk může dostat takovýto šílený nápad,“ vyjádřila se k situaci indická aktivistka za práva žen Shashi Sharma pro Gulf News. „Myslím, že bychom měli jeho komentáře zcela ignorovat, protože to vypadá jako levný pokus o reklamu.  Je to malý filmový tvůrce a možná hledá dvě minuty slávy,“ dodala.

Aktivistka Anjana Bala také nad Shravanovým hanebným postem kroutí hlavou. Řekla, že by měl tvůrce filmu okamžitě navštívit psychiatra. „Člověk se zdravým mozkem nemůže vyslovit takový odpad,“ myslí si.

 Foto: Shutterstock

Reklama