Pokud by muž vyhrál zájezd v hodnotě 50 tisíc Kč, vyrazil by nejčastěji na dovolenou do Velké Británie, Francie nebo Egypta. Jinak tomu je u žen, které preferují teplejší destinace - láká je Itálie, Španělsko, Egypt nebo exotická Kuba. Exkluzivní průzkum GE Money Bank byl proveden v ulici Na Příkopě v souvislosti s probíhající soutěží, ve které lze vyhrát 50 000 Kč v hotovosti, a dovolenou dle vlastního výběru za 50 000 Kč či briliantový prsten ve stejné hodnotě. Ankety se zúčastnilo více než 300 respondentů.

Češi se v průzkumu prezentovali jako poměrně konzervativní cestovatelé. Na dovolenou za 50 tisíc by totiž jelo 44 % žen a více než 54 % mužů do některé z evropských destinací.  Výrazněji se ženy a muži liší při volbě exotických oblastí. Zatímco ženy by si vybraly jižní Ameriku (15 %) nebo  Spojené státy americké (10 %), čeští muži by dali přednost Africe (18 %) nebo Asii (9 %). Mezi často jmenovanými destinacemi byli Brazílie, Mexiko, Kuba, Dominikánská republika, Indonésie, Thajsko či Filipíny.

Na dovolenou by svého partnera vzalo 42 % žen a dalších 30 % by ji chtělo strávit s kamarádkou. Muži by se o výhru podělili s manželkou nebo přítelkyní v 69 %. Více než 20 % jich uvedlo, že by na dovolenou jeli sami.

Průzkum GE Money Bank byl proveden v souvislosti se soutěží GE Money Bank – 150 tisíc leží v Praze Na Příkopech, která probíhá od 20. do 29. června. Pomocí SMS zpráv lze odpovídat na tipovací otázky týkající se obsahu tří reklamních panelů umístěných v Praze v ulici Na Příkopě. Konkrétně se vitríny nacházejí poblíž pasáže Černá růže, naproti obchodnímu centru Myslbek a u Prašné brány. Pro autory nejpřesnějších tipů jsou připraveny exkluzivní ceny, které žádná jiná banka na českém trhu takovouto formou neprezentovala. Vítězové všech třech exkluzivních cen budou oceněni 2. 7. 


Já bych jela na Nový Zéland... ale na to by těch 50 tisíc možná ani nestačilo. No tak přinejhorším Portugalsko. :-)