Kdo chová kočku jako domácího mazlíčka, tak ví, že je to velmi inteligentní, sebevědomé, a také tvrdohlavé stvoření, které moc dobře zná svou cenu a umí dát jasně najevo, co se mu líbí, a co už ne. A lidi je za to milují a nedají na ně dopustit. Proč bychom se tedy od nich, dámy, nemohly něco přiučit?

Nedávno koloval po internetu takový pánský vtip. Praví se v něm: Zavři manželku a psa na hodinu do kufru auta a pak je pusť. Uvidíš, kdo z nich tě bude radostněji vítat, až tě uvidí. Pomineme-li poněkud slaboduché srovnávání životní partnerky a psa, který je páníčkovi oddán za všech okolností, přivede nás možná k filozofické otázce: Proč by se žena měla chovat jako pes? Nebylo by jí lépe, kdyby se chovala jako kočka?

kočka

Tady je sedm dobrých důvodu, proč by nás chování koček mělo inspirovat:

  1. Kočka je nádherná šelma, která dokáže být kamarádská a věrná, ale zároveň myslí na sebe.
  2. Kočka vyžaduje, aby jí její páníček rozuměl. A tuto pozornost většinou dostane.
  3. Kočka je ochotna se majiteli přizpůsobit, ale zároveň zůstává hrdou a mnohdy rezervovanou bytostí.
  4. Kočka nikdy nedělá to, co nechce.
  5. Kočka si hraje jen, když se cítí v bezpečí a je spokojená.
  6. Kočka má ráda toho, kdo se jí věnuje s láskou.
  7. Kočka se chová jako královna. A okolí ji tak bere.

cat

A jak to chodí v životě?

Mladá spisovatelka a bloggerka Zuzana Ryšavá žije v rodině, kde vždy nějakou tu kočičku měli. K tématu na základě svých zkušeností říká: „Pokud si chcete kočku nastěhovat domů, rozhodně je třeba počítat s jejími typickými vlastnostmi. Kočka moc dobře ví, co by měla, nebo neměla dělat. To ale neznamená, že se tím bude řídit.

Ráda se s vámi pomazli, ale jen pokud to bude ona sama chtít. Když jí vynadáte, nebude se tvářit zkroušeně jako pes. Urazí se, že jste odvážili na její výsost zvýšit hlas.

Přiznám se, že občas kočkám závidím. Nebylo by fajn, dělat si, co chcete a kdy chcete? A to bez ohledu na konvence nebo očekávání ostatních? Někdo by mohl říct, že kočky neposlouchají. A měl by pravdu. Ale o to větší je s nimi zábava. A i když mají svou hlavu a někdy dokážou opravdu pozlobit, stačí jeden pohled do těch nevinných očí a nemůžete jinak, než je milovat. Navíc i kočky mají rády své majitele - na oplátku. Kočka je zkrátka skvělý společník. Jen si musíte uvědomit, že kočku nikdy nevlastníte...

Blog Zuzany Ryšavé - http://nikystories.blogspot.cz/

Přečtěte si také:

Reklama