Na Žena-in chyběl dlouhou dobu mužský pohled na některá dámská ožehavá témata. Jak známo, muži vidí svět naprosto jinýma očima a ženský svět zpravidla nechápou. Totéž pak platí i recipročně pro ženy. Dnešní článek však prolomí bariéru toho, co ženy nerady komentují a muži hojně diskutují, ale jen mezi sebou.

Dámská podprsenka je velice zvláštní věc. Podprsenky dokáží naprosto změnit tvar prsou i jejich velikost. Z malinkých prsou, která by pod tlustším svetrem jen stěží vytvořila charakteristické zaoblení, dokáží udělat vzorová prsa, která si každá žena přeje. Prsům, která již dávno nemají svůj původní a pevný tvar, dokáží navrátit původní vzhled, a konečně, nezávisle na velikosti prsů dokáží v kombinaci s vhodným topem vytvořit vzorový dekolt - Kosmopolitan, model 54.

Jak se ale na podprsenky - potažmo na prsa - dívají muži? Tak především, krása prsou je hlavně v tom, že se v mnohém podobají otiskům prstů - ty má také každý člověk jiné. Mužům se na ženách, zejména zpočátku vztahu, případně jen na pohled, líbí nepřeberná sbírka různých tvarů prsů, barev bradavek apod. Podobně jako osobnost ženy jsou i její prsa symbolem individuality. Ano, najdou se ženy, které mají podobný tvar prsů, ale stejně tak se najdou ženy s podobnými povahovými vlastnostmi.

Vraťme se ale ještě jednou k oněm otiskům prstů - u prsů je zde totiž ještě jedna podobnost - jak vypadají skutečně, se totiž pozná také jen při pohledu zblízka a nebo při doteku. Ptáte se, co tím sleduji? Muži, zejména pak u mladších žen, nemají většinou rádi vycpané podprsenky. A jestli si myslíte, že to nepoznají, tak se ošklivě pletete. Z hlediska mužů se dělí podprsenky do několika kategorií - plastové (neboli podprsenky z molitanu, co drží stejný tvar nezávisle na tom, co či zda vůbec se pod nimi nachází), podprsenky vycpané - tedy takové ty, které tvar nedrží tak dobře, nicméně obsahují molitanový nárazník pro případ upadnutí na břicho, a konečně podprsenky přírodní, kde je vidět skutečná velikost i tvar prsou. Na podprsenky bez kostic či s kosticemi to muži nedělí, neboť je jim to upřímně jedno.

Vezměme si nyní první zmíněný typ podprsenky - tu muži nemají opravdu rádi a ženy ji kupodivu milují (samozřejmě, že tedy ne všechny, že). Pro muže je to výraz projevu nízkého sebevědomí a u těch žen, které tyto podprsenky nosí, automaticky předpokládají buď menší a nebo tvarově nehezká prsa. Naprosto paradoxní pro ně (a tedy i pro mě) je pak fakt, že takovéto podprsenky si kupují i ženy, které mají prsa velikostně více než postačující a tvarově skvělá. Možná se teď podivujete nad tím, že nejdřív říkám, že muži mají na prsou rádi jejich rozmanitost, a teď najednou mluvím o "skvělém" tvaru. Inu, skvělý tvar je totiž ten, který se danému muži líbí, a nutno podotknout, že je to v podstatě téměř každý symetrický tvar. U velikosti to tak jednoduché není, existují muži, kteří mají vyloženě rádi velká prsa, a naopak také existují muži, kterým se vyloženě líbí malá prsa. Domněnka toho, že dokud nemáte prsa s košíčky B nebo C, tak nejste krásná, je tedy nesmyslná. Důležité je zachovat dobrý poměr vůči velikosti těla - tj. žena s výškou 150 cm a košíčky C je tedy moc, stejně jako žena nad 180 cm s košíčky A. Všechno ostatní je ale v zásadě velikostně vyhovující.

No ale pojďme raději k dalšímu typu podprsenek - vycpané. Ty jsou pro muže skvělé na dívání, zejména na módních přehlídkách apod. a jsou vcelku i přípustné pro každodenní nošení. Tato přípustnost však končí v okamžiku, kdy se bavíme o naší přítelkyni, eventuálně manželce, kterou ještě stále považujeme za atraktivní. Problém je totiž v tom, že u obou zmíněných typů žen poměrně reálně sem tam nastane situace, kdy naši zbožňovanou sexy osůbku chceme pohladit i jinde než po vlasech. No, ale zkuste si hladit polštář... Žena to necítí a muži při jeho ješitnosti vadí, že jeho snažení nevyvolává očekávaný účinek. Předstírání toho, jak to žena bůh ví jak necítí, je sice hezké, ale muž není idiot, jak si řada žen myslí, a časem mu to dojde a rozmrzutí jej to ještě víc.

No a proto je tu řadou mužů nejoblíbenější poslední typ - podprsenky přírodní. Prsa vypadají skoro jako bez podprsenky, žena cítí veškeré dotyky, a co víc, v jistých případech prosvítají ženě přes podprsenku a svrchní oblečení bradavky, což přivádí muže na vrchol blaha (ne tedy na ten vrchol, co vás teď možná napadnul, nicméně se nám to zdá prostě sexy). Ostatně ženská bradavka ve stavu malém a tuhém je pro většinu mužů neodolatelným afrodiziakem. To si ostatně uvědomili také výrobci silikonových výplní všeho druhu a začali, tedy alespoň v USA, prodávat silikonové bradavky. To je sice obrovský nechutný podvod na muže, nicméně zatím to skoro nikdo nezná, takže...

Ono vlastně jakákoliv výplň připadá muži jako podvod, a když to zjistí, bývá značně rozladěn. Pokud to pak zjistí až v posteli, může to vést až k dočasné nefunkčnosti muže juniora. Muži se totiž na různé vycpávky, ať již molitanové či silikonové, koukají asi tak, jako kdyby si koupili auto s dvoulitrovým turbodieselem, a pod kapotou našli jen 1,4 litrový udýchaný a zastaralý naftový motor. Další z obecných ženský omylů tedy je ten, že vycpávky jsou správná cesta. Ano jsou, ale dokud to ten muž nezjistí.

Tak a teď asi již nechám prostor na vaše dotazy a příspěvky plné rozhořčení ;o) S tématem podprsenky jsme však ještě neskončili, podprsenky jsou totiž zajímavé i z pohledu jejich erotičnosti, ale o tom až zase někdy jindy.
Reklama