Podívejte se na výsledky průzkumu, ve kterém se dozvíte zajímavosti o ženách a jejich vztahu k pivu. Naše Ženy-in, pijete pivo? A jak často?

pivo

Z výzkumu vyplynulo, že pivo pravidelně konzumuje 91 % mužů a 56 % žen. Mezi ženami je nejvíce konzumentek ve věkové skupině 30-44 let (62 %), o něco méně ve věkových skupinách 18-29 let (58 %) a 45-59 let (57 %), nejméně pak mezi šedesátiletými a staršími (48 %). 

graf

Zatímco ženy během týdne vypijí 2,5 půllitrů, muži celkem 8,3 půllitrů piva týdně. Dlouhodobě deklarovaná spotřeba piva u mužů stagnuje, až mírně klesá, u žen naopak postupně stoupá. Zatímco ženy pijí pivo v průměru téměř dvakrát týdně, muži si pivo dávají nejčastěji každý druhý den.

graf 2

Ženy a pivní trendy

Téměř 90 % mužů a přes 60 % žen se zajímá o to, jaké pivo pijí. Intenzita zájmu o konzumované pivo se mírně zvyšuje u mužů i u žen v souvislosti se vzděláním, u mužů taktéž v souvislosti s věkem a u žen s ekonomickou situací domácnosti.

  • Až tři čtvrtiny žen se drží oblíbené značky.

Ženy v souvislosti s pivními tématy nejčastěji vyhledávají informace o zdravotních aspektech, které pití piva doprovází, na druhém místě potom o to, jak a z čeho se pivo vyrábí.

graf 3

 

Pivo ve společnosti**

  • Ženy chodí nejraději na pivo se svým partnerem, zatímco muži preferují spíše přátele. Se současným partnerem či partnerkou zajdou Češi „na jedno“ nejčastěji z Evropanů.
  • Když evropské ženy sedí v restauraci nebo v baru samy (například na někoho čekají nebo jdou samy na oběd), 46 procent z nich si nikdy nedá pivo. Na rodiném obědě si pivo vychutnají stejně často muži (81 procent)  i ženy (82 procent). Na  obchodním jednání však v Evropě moc často sklenici piva na stole neuvidíte. Při schůzce s obchodním partnerem si pivo objedná pouze 21 procent Evropanek.  

graf 4

  • Zajde-li na pivo stálá partnerská dvojice, čeští muži jsou nejgalantnější v Evropě: 97 % z nich totiž počítá s plným uhrazením útraty i za svůj protějšek.  
  • Na prvním rande očekává 73 % českých žen, že za ně pivo/útratu v restauraci zaplatí muž.

pivooo Lucie

*Výzkumy se zpracovávají na vzorku více než 6 tisíc plnoletých osob, které pijí pivo alespoň jednou za dva týdny. Statistické šetření probíhá ve 12 evropských zemích. V každé zemi odpovídá přibližně 500 respondentů, z toho 70 % mužů a 30 % žen.

**Výzkum zpracovává společnost SABMiller na vzorku více než 7,5 tisíce plnoletých osob, které pijí pivo alespoň jednou za dva týdny. Statistické šetření probíhá v 15 evropských zemích (Belgie, Česká republika, Dánsko, Francie, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Polsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie). V každé zemi odpovídá přibližně 500 respondentů, z toho 70 % mužů a 30 % žen.

A o tom, jaká je etiketa pro ženy při pití piva se u nás dočtete v úterý.

Reklama