Vaše jméno asi nebude všem známé, tak řekněte, kdo je Klára Honzíková?
Začnu trochu zeširoka. Studovala jsem publicistiku, která mě bavila, ale tenkrát se během mého studia otevřel nový obor PR pro neziskový obor. Ten vedl Ivan Vágner, který mi hrozně moc dal, a tak jsem si přibrala i tento obor a studium si prodloužila. To byl ten nejlepší začátek, který jsem si mohla přát.

A kam vaše kroky po škole vedly dál?
Už při škole jsem pracovala pro CzechInvest, kde jsem se pořád tak nějak motala kolem novinařiny a PR. Ale musím říct, že pro mě pořádání akcí bylo asi dané už od dětství a dob, kdy jsem pořádala různé rodinné oslavy nebo třeba náš maturitní ples. A tak jsem se eventům věnovala i v CzechInvestu. Pořádala jsem akce jako Průmyslová zóna roku, Investor roku apod. A přestože jsem pak z firmy odešla, věděla jsem, že u plánování a pořádání akcí zůstanu. To bylo to, co mě bavilo. Odešla jsem do Ogilvy, což byla zase zkušenost z té agenturní strany a velká škola. Naučila jsem se práci s klientem, s rozpočty…

Proč jste z agentury tedy odešla?
Věřím, že mi ti, kteří někdy v agentuře dělali, dají za pravdu, že je to náročná škola. A podobně jako jiné, i mě ta práce dost „sežvýkala“, a proto jsem se rozhodla odejít na volnou nohu.

5c616891757f9obrazek.png
Klára (vpravo) s kolegyní, se kterou připravovala konferenci Engage Prague 2018

Co jste dělala?
Vzhledem k tomu, že ráda cestuji, začala jsem kombinovat krátkodobé a dlouhodobé projekty. A čtyři roky jsem napůl cestovala, napůl pracovala. Ke konci těchto let jsem se s kamarádkou vydala na rok do Austrálie, kde jsme studovaly a já u toho pracovala jako pokojská. Když jsem se vrátila, přišla nabídka od Socialbakers.

A na tu jste kývla hned?
Právě, že ne. Firma mě uháněla už v době, kdy jsem byla v zahraničí, ale to jsem stále odmítala. Když jsem se vrátila, nebyli jsme schopni se z časových důvodů s Honzou Řežábem, zakladatelem Socialbakers, sejít. Říkala jsem si, že to tak asi nemá být. Jediný termín byl v době, kdy jsem měla odletět na víkend do Belgie. Jenže já si zapomněla všechny doklady u rodičů, a tak jsem místo odletu mohla jít na pohovor.

Co rozhodlo o tom, že jste z volné nohy přešla na práci pro Socialbakers?
Byla to perfektní kombinace eventové práce a cestování. Honza mě přijal hned, a to proto, že jsem jako jediný uchazeč kývla na uspořádání konference v New Yorku, která se měla uskutečnit za necelé dva měsíce. Po pohovoru jsem se sebrala, do Belgie nakonec jela autobusem a za pár dnů nastupovala do nové práce. 

Co vám práce v této firmě dala?  
Už jsem tu sedmým rokem, jsem vlastně takový dinosaurus. Za tu dobu jsem se Socialbakers doslova obletěla zeměkouli. Dělali jsme akce po celém světě, a kromě Afriky a Antarktidy jsme byli opravdu všude. Občas to byl opravdu velký zápřah, ale mnoho akcí bylo splněným snem.

Jak se vaše práce dá skloubit s osobním životem?
Je to prima, občas beru přítele s sebou, ale rozhodně to není udržitelné. Některé akce jsou tak náročné, že mohou pohltit až šest týdnů na cestách, a to už se mi úplně nechce. 
5c616815dbd81obrazek.png
Klára s přítelem Karlem na tenisovém Laver Cupu v Praze v září 2017

Jak moc je takové cestování náročné?
Občas hodně. Člověk je většinou pořád sám. Navíc když přelétáme, velmi často musím mít s sebou letní i zimní oblečení. Často mám třeba i 60 kg zavazadel, a to je opravdu náročné. Ale stále jsem ve fázi, kdy mě to víc baví, než štve, a to je důležité.

Vy jste jedna z nejznámějších a troufám si říci i nejúspěšnějších event manažerů u nás. Co takový člověk musí mít, aby byl tam, kde jste vy?
Musí to mít v krvi. Teď jsem měla přednášku pro studenty z Holandska a ti se mě na to často ptají - co mají studovat, co mají číst… Ale já to vlastně nevím, protože jsem event marketing nestudovala. Člověk podle mě musí umět věci organizovat tak nějak přirozeně, musí mít selský rozum a umět rozhodovat věci rychle a podle intuice. Důležité je mít kolem sebe dobrý tým. A asi i štěstí.

Jaká byla vaše největší akce, než jste kývla na newyorskou konferenci?
Vánoční kamion Coca-Cola. To jsem dělala zároveň v Čechách i na Slovensku. A bylo to nesmírně náročné.

Na základě čeho se akce pro Socialbakers dělají?
My jsme globální firma, a tak musím být v kontaktu ve všemi po celém světě. Bavíme se o tom, co by mohlo být dobré, hodnotíme, v jakém regionu je potřeba firma vidět více a v jakém méně. Kdyz už se rozhodneme konferenci uspořádat, tak chceme, aby na ní  mluvili zajímaví lidé, a tím vzdělávat marketéry, aby mohli neustále nabírat zajímavé poznatky v oblasti sociálních sítí.

Na jakou akci jste vy sama nejvíce pyšná?
Určitě je to naše pražská Engage konference. A pak na Laver Cup, který dělám mimo Socialbakers. Tam mám na starosti gala večeři, jejíž součástí jsou i špičky tenisového světa. Dodnes z toho mám husí kůži. Občas mi ani nedochází, co vlastně dělám a jak je to skvělé. A to jsou ty momenty, kdy mi dochází, jaké jsem měla štěstí.

5c616852b2551obrazek.png
Klára se zakladatelem Socialbakers Honzou Řežábem

Byl moment, kdy jste si říkala, že práce není všechno? Snažím se tím narazit na osobní stránku vašeho života.
Asi po roce vztahu s mým přítele mi došlo, že práce je opravdu jen práce a vlastně se vůbec nic nestane, když třeba neodešlu nějaký mail večer, ale až ráno. Zeměkoule se bude točit dál. A člověk chce raději přijít domů a mít ten domov a pohodu než se do noci v práci stresovat. Bývají samozřejmě momenty, kdy pracuji doslova non-stop, ale vím, že když přijdu domů, je tam někdo, kdo se o mě postará. A to je pro mě mnohem víc. Rodina a domov jsou u mě na prvním místě.

Kdo je Klára Honzíková

Klára pracuje jako ředitelka globálních akcí pro Socialbakers, českou společnost, která se zabývá analytikou sociálních sítí.  Kromě konferencí Engage organizuje také menší akce po celém světě a různé akce pro zaměstnance. Dva roky po sobě byla součástí tenisového Laver Cupu a od loňského roku je také majitelkou krásné chaloupky Vejminek na severu Čech.

Také si přečtěte:

Reklama