Když dítě trápí bolest či nemoc, každý rodič se snaží co nejrychleji zasáhnout. Loni však situaci zkomplikoval výpadek léků, které tlumí horečku a bolest. Pro podzim je přitom nástup infekcí horních cest dýchacích či chřipky typický. Společnost Zentiva proto nově nabízí lék Inflanor určený již pro děti od 3 měsíců. „Inflanor účinně pomáhá od bolesti a horečky. Tlumí tyto potíže u dětí, které mají chřipku nebo je trápí nachlazení a bolest v krku. Mírní také bolest při růstu zoubků. Účinně řeší i bolest při podvrtnutí, zhmoždění a snižuje horečku, která vznikla jako vedlejší důsledek po očkování,“ vyjmenovává možné situace Boris Sananes, generální manažer společnosti Zentiva v České republice.

650977c1a77bdobrazek.png

Podání dětem usnadňuje malinová příchuť

Přípravek uleví i těm nejmladším pacientům, proto bylo myšleno na snadné dávkování i aplikaci. Inflanor se prodává ve formě suspenze s příjemnou malinovou příchutí. „Stačí protřepat lahvičku a natáhnout patřičné množství do přiložené stříkačky, která je určena k odměření dávky. Podávání léků malým dětem může být někdy obtížné. Proto u silnější varianty Inflanoru stačí podat při zachování stejného účinku poloviční množství suspenze. Lahvička tak navíc vydrží dvakrát déle,“ uvádí Boris Sananes.

Balení zaručuje dlouhou trvanlivost, a to nejméně 1 rok od prvního otevření. Inflanor je dostupný ve dvou variantách, 20 mg/ml a silnější 40 mg/ml. Účinnou látkou je ibuprofen.

Prioritou je zajistit dostatek léků

Letošní prioritou je pomoci českému trhu po loňskému výpadku dětských léků na bolest a horečku. „Aktuálně je vyrobeno 90 tisíc lahviček Inflanoru, který budeme v průběhu podzimu a zimy distribuovat do českých lékáren. Naše statistiky ukazují, že toto množství by mělo doplnit nabídku na trhu tak, aby pokryla tuzemskou potřebu na celou podzimní a zimní sezonu,“ vysvětluje Boris Sananes a dodává: „Na podzim je plánovaná výroba dalších desetitisíců balení.“

6509780df3fb9blobid0.png

Bez předpisu v kamenných i online lékárnách

Inflanor je široce dostupný lék, na jeho koupi není třeba lékařský předpis. Ve volném prodeji je k dostání v online i kamenných lékárnách. Silnější verze je v prodeji už od září, v průběhu října 2023 se přidá i slabší varianta. Nezávazná doporučená spotřebitelská cena je 219 Kč pro Inflanor 40 mg/ml, v případě Inflanor 20 mg/ml je to 129 Kč.

650977ac3c830obrazek.png
Inflanor je léčivý přípravek k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofen. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Více informací najdete na www.inflanor.cz.
6509775dab198obrazek.png

Reklama