Zastáváte rozšířený názor, že ženské auto je taková malá nákupní taška? Jsou auta jenom mužská záležitost? Jaké je to vaše ideální auto?

 

 

Auto je fenomén doby. Dnes je již poměrně běžné, že lidé mají v domácnosti více aut. Své auto vlastní manžel i manželka, v některých rodinách je běžné další velké rodinné auto...

 

Vozy můžeme dělit různě, v neposlední řadě tu máme dělení na auta mužská a ženská. Přitom tomuto dělení většina lidí rozumí tak, že mužské vozy jsou vytuněné chlapácké bouráky a ženská auta jsou elegantní malé nákupní tašky. „Měly by mít jemné pastelové barvy,“ řekl nám o ženských autech designér Martin Žampach, „jednoduché ovládací prvky. Celkově by mělo jít o menší auta do městského provozu, ne žádná velká, jak často vídám. Chápu, že když už pak ženy mají rodinu, velké auto potřebují, ale myslím, že jim sluší spíš menší typy.“

 

Muž vystupující z malého auta vypadá trochu nepatřičně. Muži jsou lovci a k lovcům patří síla. Do naší doby se dá demonstrace takové síly přenést na vůz – mám velký silný vůz, jsem velký silný chlap. Pokud tedy o nás naše auto něco vypovídá, zdálo by se logické, že si ženy pořizují malé hezké auto, aby tím daly najevo svoji ženskou křehkost a krásu.

 

Zdálo by se tedy, že ideál ženského auta směřuje opravdu někam do menších kategorií vozů. Takové auto, které působí trochu jako doplněk – podobně jako kabelka. Auto, se kterým snadno zaparkujete prakticky kdekoli. Touží ale ženy po takových autech? Vyrazili jsme do ulic a zeptali se žen, jaké je typicky ženské auto a o jakém autě sní – odpovědi vás možná překvapí...

Zuzana Špůrová

Typicky ženské auto je kolo. Vysněné auto nemám, nepřemýšlím o něm - nikdy nechci řídit.


Jitka Heizlerová

Já mám ráda sporťáky. Pro mě by byla ideální nová Honda Civic. Ale musím říct, že my máme něco jiného, protože pro rodinu je potřeba větší nákladní prostor.

Jana Hubalová

Oblé tvary, výrazná barva, automat, pěkný design. Já nevím přesně, jaká je to přesně značka, ale takové to malé autíčko s bílou střechou, co jezdí hlavně v Anglii. Mini Cooper?

Jana Špačková

To je různé, já osobně bych chtěla kabriolet, ale není to auto pro rodinu, spíš na zábavu.


Jak dokáže žena řídit auto?

Ale v pohlaví to nebude, jak dokazuje následující video, které zachytilo muže při „neřešitelném“ couvání...


Kolik Češi vlastní aut?

K prvnímu lednu 2008 český Centrální registr vozidel evidoval téměř šest milionů provozovaných vozidel, z toho je 4,28 milionu osobních automobilů.

V prvním čtvrtletí 2008 bylo zaregistrováno o 9,7 % vozidel více než v loňském roce, což představuje 2921 aut.

Co by ženské auto nemělo postrádat?

 

Všechny ženy se shodují, že ženské auto by mělo být především bezpečné a spolehlivé, s kvalitním servisem a nejlépe airbagy i pro zadní sedačky.

 

Na druhu a typu auta se však ženy neshodnou. Jsou ženy, které preferují malé vozy, jiné jsou zastánkyně robustnějších, další holdují sportovním. V naší zemi probíhá každoročně hned několik soutěží o ženské auto roku a výsledky jsou většinou tak rozdílné, jak rozdílná je porota.

Máte jeden rodinný vůz, nebo máte více aut? Podle čeho si vybíráte auto vy? Jaké je vaše vysněné auto?

Reklama