Co se mu asi honí hlavou? Určitě ho něco trápí a nechce mi to říct. Udělala jsem něco špatně? Nebo dokonce myslí na jinou?…to jsou otázky, které se nám ženám honí hlavou, když muž mlčí. Jenomže u mužů je to normální.

woman

Obecně jsou muži prostě mlčenliví tvorové, kteří se rádi zaobírají vlastními myšlenkami. Nebo prostě nemyslí na nic, dokážou vypnout mozek a je jim tak dobře. Takže nevyslýchejte, nepátrejte, nešťourejte a netrvejte na tom, aby si s vámi povídali.

Já nevím, jak to máte vy, ale já chápu a se svým partnerem „mlčím“ ráda. Jsem asi netypická ženská a „roztomilá „ tlachavost je mi cizí. Byly doby, kdy jsem svou mlčenlivost nepovažovala zrovna za přednost a sebe sama jsem se ptala. Neměla bych rozproudit hovor? Neměla bych stále švitořit a udržovat nenucenou konverzaci? Co když si bude myslet, že jsem nudný patron?

Ale možná je to lepší než opačný extrém.

Někdy se divím o jakém „nic“ se dokážou některé ženy bavit třeba v autobusu MHD. Co všechno semelou, jedna druhou nepustí ke slovu a navíc jsou hlučné, jako by tam byly samy. Někdy mám sto chutí říct jim, ať sklapnou, že celý autobus nemusí zajímat, jak měnily záchodovou mísu.

Chudáci chlapi, které mají doma.

Ale možná jsou už vůči „ječáku“ svých žen imunní. Jinak by se asi museli zbláznit, vyskočit z okna, nebo je něčím praštit.

Jednou jsem jela se svým přítelem busem a za námi byl slyšet souvislý, ničím nepřerušovaný tok řeči. Ženské řeči, pochopitelně.  Celých deset minut, co trvala cesta od stanice metra na konečnou, to byla jedna věta.  

Neustala, ani když jsme zastavili. S telefonem u ucha vystoupila a pokračovala v monologu. „Tak to bych chtěl mít doma“, řekl přítel a já byla najednou ráda, že jsem ten nudný patron, který umí mlčet.

Čtete také:

Proč je pro muže tak těžké říct: Miluji tě

Proč muži mlčí?

Reklama