Nejen ženy se stávají oběťmi domácího násilí. Ženská zloba a nenávist namířená vůči muži je mnohdy podlejší a rafinovanější. Přečtěte si příběh páru, v němž žena panuje tvrdou rukou, svého muže šikanuje, a ještě je na to pyšná.

woman

Je mladá, energická, poměrně hezká a na pohled celkem sympatická. Dokud neotevře pusu. Její řev na adresu manžela se rozléhá po celé vesnici. O to víc, když zbystří, že má posluchače. Jako by jí dělalo radost, že si o ní lidé šeptají. Nebo si snad naivně myslí, že za svou autoritativnost sklízí obdiv? Jediné pozitivum je, že každý chlap si váží „toho“, co má doma. I ty největší semetriky jsou proti ní neviňátka.

Neštítí se ničeho, jen aby svého manžela ponížila a udupala k zemi. Příkladem její zloby je tato příhoda.

Manžel dojíždí do práce autobusem. Často bývá posledním pasažérem, protože autobus má konečnou v příští vsi. Zastávka je daleko od domu, kde bydlí, a protože má řidič cestu kolem, občas mu zastaví. Ano, dopouští se přestupku, ale kdo by ho za to trestal? Trocha shovívavosti přece nikomu nemůže uškodit a v dopravním podniku se to nikdo nedozví.

Chyba lávky!

Dobrosrdečný řidič netušil, že je bedlivě sledován za záclonou a kují se pikle. Manželka pasažéra a poctivá občanka nelenila, zvedla telefon a nahlásila na dopravním podniku, že řidič té a té linky ohrožuje život a zdraví cestujících, protože staví mimo zastávku.

Co na tom, že řidič z toho měl pěkný malér a dostal výpověď z práce za porušení předpisů. A dušička manželky měla pokoj, že ten „její moula“ nebude mít žádné úlevy, ale bude šlapat pěkně pěšky.

Možná vám to přijde malicherné, ale tahle žena ještě zdaleka neřekla poslední slovo.

Její „moc“ pomalu začíná překračovat hranice jejího domu a dvora a zasahuje do chodu obce. Jak? O tom až někdy příště.

Reklama