Na intenzivní přítomnost dominantních žen ve svém okolí si zvykl natolik, že byl na učilišti prakticky vyřazen z kolektivu. Ve třídě si ho dobírali, že je bábovka a bačkora. Ze stejného důvodu měl i problém najít si partnerku. „Byl jsem nesmělý,“ říká Jindra, „první holku jsem si našel až v devatenácti letech, chodili jsme spolu, ale jenom jako. Nedošlo ani k polibku, tak moc jsem se styděl. Když viděla, že se mnou nic není, dala mi kopačky.“
Takhle ztroskotalo víc Jindrových vztahů. Všechny skončily na tom, že je Jindra úžasný citlivý kluk, ale rozhodně to není chlap pro život. Dokázal si se svými dívkami hodiny povídat, hodiny rozebírat jejich problémy, ale nedokázal nikdy praštit do stolu a rozhodnout.
Jak se to projevovalo?
„Plánovali jsme třeba letní výlet a moje tehdejší přítelkyně se mě zeptala, kam pojedeme,“ objasňuje nám Jindra, „já jsem se jí pak zeptal, kam by chtěla. Prostě jsem to nechal na ní a nedokázal ani
Z Jindry se stal ve své podstatě velice závislý člověk. Už se sice naučil, že musí některé věci zařizovat sám, ale ještě stále nedokáže být rozhodný. „Všechny mé vztahy začaly vlastně tak, že se mi chtěla kamarádka vyplakat na rameni, protože se jí se mnou dobře povídalo. A skončily zrovna tak: Jindro, s tebou se tak hezky povídá, ale to je tak všechno.“
Jindra se sice snaží změnit, ale vnitřně cítí, že by měl doma nejraději ženu, která za něj všechno rozhodne, která všechno zařídí. Ještě ale na takovou nenarazil… „Nevím, všichni dnes tvrdí, jak jsou ženy emancipované, ale já asi nemám štěstí. Mně si ještě žádná taková žena nevšimla…“
Co je vlastně za člověka muž, který potřebu ženu-generála? |
Přečtěte si také:
Potřebuji tyrana
Chtěla byste, aby měl ve vašem vztahu muž podřízenou roli? Jaký je podle vás ideální model rodinného soužití? Vyhovoval by vám muž jako Jindra, nebo potřebujete chlapa, který má alespoň nějaké sebevědomí?
Nový komentář
Komentáře
měla by být tolerance
Rodiče mě naučili, že muž je hlavou rodiny, ale žena je tím krkem, který s ní kroutí dle potřeby. Zatím se mi to osvědčilo a unguje to.
Chtěla bych muže se sebevědomím.Aby měl dost sebevědomí,být na mě hrdý a pochválit mě.A né se mnou soupeřit a ponižovat mě,aby si zvětšil svoje sebevědomí.Potřebuju muže o kterého se můžu opřít a nečeká co udělám já.
potřebuji chlapa a né suchara, hlavně né tyrana, alkoholika a proutníka
Buďme rády, že takové typy mužů existují, určitě je část žen z domova zvyklá na to, že je to žena, kdo v rodině rozhoduje - taková by se zas nesnesla s dominantním mužem, nutně by došlo k boji o moc. Takže i takový muž si časem určitě najde odpovídající partnerku a bude jim to vyhovovat oběma.
A já bych takové Ťunťu chtěla.
vzpomněla jsem si na film Smlouva s ďáblem
http://www.youtube.com/watch?v=2XnqRRkGXqo
petraher: Ale on nepíše, že to zařizovali rodiče, ale matka. Pro něj je normální, že o podobné věci se stará žena. To přece lenost. To jen model soužití, který si odnesl z domova.
Je prostě zvyklý, že partnerka je ta, která organizuje rodinu, on ji bude zřejmě po vzoru otce finančně zajišťovat. Na tom není nic špatného, jen ještě nenašel ženu, které by tenhle model vyhovoval stejně jako jemu.
Taky mám kamaráda, co vyrůstal s dominantní matkou a vždycky si vybíral dominantní partnerky, někdy až nesnesitelné stíhačky. Naštěstí ta poslední, kterou si i vzal je sice energická, ale sympatická. Ale chtěla bych opravit tu doměnku o lenosti - on není líný něco udělat nebo zařídit. Jen nerad rozhoduje, co a jak se bude dělat a zařizovat. Prostě má rád, když otěže drží parnerka. Každý jsme nějaký :-) Myslím, že výchova zmůže hodně, ale musí tam být nějaká vrozená povaha, která to podpoří. Geny jsou silnější, než výchova.
Rikina: mě mohli vychovávat jak chtěli a bylo to marný
... a naprosto chápu, že v takové rodině "tatínek trávil celé dny v zaměstnání" - patrně mu semetriky taky lezly na nervy.
petraher: omluva... tak si to představ, malej kluk, minimálně dvě starší sestry, možná víc, to není z článku jasné, a matka generál. Co z něj mohlo vyrůst?
Podle mého názoru je to vina blbé výchovy, nikoli lenost. Což neznamená, že bych takovýho chlapa chtěla. Ale jaksi mi připadá hloupé, jak mu tady všechny nadávají.
petraher: tím jsem chtěla říct, že to, že ho doma k ničemu nepustili, není omluva.
Rikina: je to lenost. Když jsme doma my někam jeli, taky to zařizovali rodiče, ale když jsem dospěla, tak jsem se musela (a chtěla) starat sama. Bačkora Jindra je pasivní.
kareta: to není lenost. "Vždycky, když jsme někam doma jeli, zařizovala to mamka, myslel jsem, že je to normální." - Prostě ho doma ženské k ničemu nepustily, a neměl se tedy jak naučit. Byl nejmladší, a zjevně jediný chlapec v rodině. Nezáviděníhodné.
Rikina: lenost se dá překonat, aale on se nesnaží
Za tohle ovšem nemůže ten chlap, za to může paní matinka, a patrně i starší sestry.
na hovno chlap
Paní doktorka je dneska nějaká hustá
To je naprosto vpořádku, že jsou ženy emancipovaný. Ale proč by se měla ještě ženská starat o línýho a neschopnýho bačkoru, to fakt nevím.