Peněženku vytahují v restauracích, klubech a jiných společenských zařízeních čím dál častěji ženy než muži. Důvodů může být spousta, možná se ti dva předem dohodli, možná on právě nemá peníze, možná ho ona pozvala. Abychom to ale s tou ženskou emancipací zase nepřeháněly.

placení

Trocha galantnosti je vždycky příjemná

V některých zemích ženy do restaurací a společenských zařízení vůbec nesmějí (některé arabské státy).

Jsou na světě oblasti, kde ještě restaurace ani jiná společenská zařízení neznají (např. domorodé kmeny v Africe).

My se nacházíme v „civilizované“ Evropě a ženy u nás můžou prakticky kamkoliv. Do divadla, do kina, ale také na různé diskotéky, zábavy, do klubů a restaurací. Jdou samy, s kamarádkou, se sestrou a nebo... se svým partnerem. A tady bych se pozastavila.

Řada žen dnes vydělává daleko víc než muž (nedávno jsme na toto téma zveřejnili příběh paní Moniky). Mladé ženy a dívky jsou daleko sebevědomější, než byly jejich maminky a babičky, o prababičkách ani nemluvě. Jistě je to lepší než být ušlápnutá chudinka, závislá celý život na svém manželovi, ALE – trocha galantnosti ze strany mužů je vždycky příjemná. Abychom to s tou emancipací krapet nepřehnaly.

...třeba takové placení v restauraci

Nedávno jsme byli s manželem v restauraci na večeři. Vedle nás seděl u stolu pár mladých lidí. Oběma jim mohlo být tak kolem pětadvaceti. Dali si večeři a po večeři mladík do sebe kopal jedno pivo za druhým. Slečna se na něj prosebně dívala: „Už nepij.“

„Má strach, že se ji opije,“ říkala jsem si v duchu, ale v tom ten problém nebyl.

Mladík ji totiž odpověděl: „Však to platíš Ty, ne?“

Placení v restauraci nebo prostě místo, kam si zajdete se svým partnerem… vinárna, kino, kavárna, apod. - zde se čím dál častěji naskýtá obrázek, že peněženku vytahují zástupkyně ženského pohlaví a platí za sebe i za svého milého. Důvodů může být spousta, možná se ti dva předem dohodli, možná on právě nemá peníze, možná ho ona pozvala. Nelze všechny páry, kde platí žena, odsuzovat, ale přece jen…

...je to divný pocit

Jsem ze staré školy, přijde mi divné, kdybych měla u stolu v restauraci (nebo kdekoliv jinde) vedle svého partnera vytáhnout peněženku já. A když ty peníze nemá, tak ať nikam nechodí. A i kdybych vydělávala stokrát víc než on, tak mu ty peníze raději tajně podstrčím pod stolem. Je to pro mě prostě takový divný pocit, platit za chlapa. Možná řeknete, je to přetvářka, o co jde, ale je to ve mně zakořeněné, i placení v restauraci pokládám za jakousi formu galantnosti vůči ženám. Abychom pak nedopadly třeba jako zmíněná slečna v restauraci.

Téma dne 27. května 2011

Tématem dnešního vydání je útrata v restauracích, klubech, kinech, kavárnách, divadlech, zábavách a na řadě dalších míst. Nezajímá nás, kolik utrácíte (to nám může být samozřejmě úplně jedno), ale spíš kdo z vás platí. Jestli častěji vy, nebo váš partner.

  • Jestli vám přijde samozřejmé, že by měl platit muž (a je jedno zda ze svých či společných prostředků, jde o samotný proces placení)
  • Jestli vám je jedno, kdo dá číšníkovi peníze, zda vy, nebo partner
  • Jestli jste zažily nějakou trapnou nebo veselou historku u placení útraty
  • Jestli jste někdy odešly bez zaplacení :)
  • Na jaké krásné místo vás pozval váš partner
  • Jaká byla jeho (či vaše) největší útrata
  • a tak dále, a tak dále... životních příběhů je spousta.

Asi jsem ze staré školy, ale přijde mi divné, abych platila za svého partnera, byť bych na to měla. To bych mu ty peníze raději podstrčila tajně pod stolem a vyhnula se tak pro mě dost nepříjemnému pocitu. A naopak se neochudila o pocit galantnosti ze strany mého partnera.

Možná jste na tom podobně, a nebo také úplně jinak. Vaše příběhy a zkušenosti pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vás obdrží dáreček - ale tentokrát ne pro sebe, ale pro svého milého - ať už přítele, manžela nebo slušně vychovaného syna, který za dámu zaplatí. :)

pánský dárkový balíček vlasové kosmetiky Attitude

balicek

Reklama