Když jsme si s dcerou jely pro naši budoucí parťačku, fenku boloňského psíka, v autě jsme diskutovaly o tom, jak se bude jmenovat. A pak na nás z pelíšku vykoukla dvě rošťácká kukadla a u čumáčku černá tečka. Vydala se nám naproti a na malých packách si našlapovala jak na přehlídkovém molu. Legračně u toho počínání kroutila zadečkem. „Bude se jmenovat Cindy. Jako ta modelka,“ řekla dcera. S tím jménem měla pravdu, nesmírně jí sluší.

 

Cindy

 

Dcera se pak někde dočetla, že boloňský psík pochází z italského královského dvora a od té doby pro Cindy hledala urozeného ženicha, aby mohla na zahradě uspořádat pravou, nefalšovanou královskou svatbu. „Čím větší a víc král, tím víc ji bude ochraňovat,“ řekla mi tehdy s důležitostí svých pěti let.

Jednou se vracím z práce domů a je mi divné, proč dcera stojí venku před brankou: „Mami, teď domů nemůžeš. Cindy se vdává. Našla jsem jí ženicha!“ řekla mi pyšně. „My máme doma svatbu a já o tom nevím?“ řekla jsem s úsměvem na rtu, ale strach jsem v hlase skrýt nedokázala. Moc dobře vím, jak dcera dokáže své fantazie uskutečnit. Najednou vidím obrovského černého… sakra je to pes nebo už kůň?! Prohnal se jako blesk kolem plotu, sliny mu letěly na všechny strany jak v reklamě na prémiové granule. Pes Baskervillský na naší zahradě! Trnula jsem hrůzou, co provedl našemu plyšáčkovi. A najednou jsem jí uviděla! To ona honila Baskervilla! Kolem krku uvázaný babiččin sváteční háčkovaný ubrus, který za ní vlál jako závoj. Stály jsme tam s dcerou s nosy nalepenými na plot. Dcera mi chlácholivě povídá: „Neboj, mami, on se unaví a pak se vezmou.“

 

Co myslíte, je to psí namlouvání jiné než to naše lidské, kdy si vybírá žena, ale muži poskytne pocit, že on je tou hybnou silou? A když mu později dojde, jak se skutečnosti poskládaly, lituje, že tenkrát neutíkal rychleji?

pes

 

Stačí ve správný čas, na správném místě s vemlouvanou něžností zablafat do ucha...

laska

 

a už vůbec ale vůbec není podstatné, kdo si s touhle hrou začal.

 

 

hafici

Reklama