Je jakýmsi nepsaným pravidlem, že muž má být větší než žena. Pokud je tomu naopak, vzbuzuje pár pozornost. Muže považují za submisivního, pod pantoflem, o ženě jdou klepy, že je na tom asi špatně, když si našla takového prcka.

tall woman

Láska je slepá a zpočátku jim výškový rozdíl asi nevadí. Jenže pak někdy mohou u muže převažovat pocity méněcennosti.

Pamatuji si na naše sousedy manžele Vondráškovi. Byl to velmi noblesní a kultivovaný pár. I když na ně byl trochu legrační pohled. Pan Vondrášek byl profesor matematiky a také tak vypadal. Chodil tall womanvzpřímený jak pravítko. Jeho žena byla magistrou v lékárně, ale na rozdíl od svých kolegyň nepotřebovala schůdky, aby dosáhla do nejvyšších regálů. Přesto, když spolu šli na procházku, což bývalo poměrně často, vždycky kráčeli vedle sebe a nesnažili se svůj výškový rozdíl nijak skrývat. Klidně se drželi za ruce a ignorovali pohledy jiných. Pan Vondrášek se hrdě nesl po boku své vysoké ženy a ona tall womanláskyplně sledovala jeho pleš z „ptačí“ perspektivy.

Už jsem se mockrát setkala s podobnými páry. Řeklo by se, že „malí“ muži si budou zákonitě vybírat ženy, které je nepřevyšují výškou, ale opak je pravdou. Malým mužům se většinou líbí ženy vysoké.

Záleží na sebevědomí a ignoraci zažitého stereotypu. Vždyť jaké musí mít muž kvality, když je s ním žena o tolik vyšší než on. A jaká musí být žena s výškou modelky (teď nemluvím o párech, kdy pro vysokou slečnu je hlavní nadité konto jejího partnera), když si vykračuje s někým, kdo je jí po ramena.

Přesto je takových párů hodně. Některé se snaží výšku vyrovnávat tím, že dámy snižují podpatky a pánové je zvyšují. Ale vypadá to spíš směšně.

tall womanCarla Bruni a Nicolas Sarkozi. Bývalá topmodelka se naprosto přizpůsobila. Podrážky jako papír a prezident Francie si nechává podpatky podrážet.

Michelle Obama a Barack Obama. První dáma USA se také vzdala vysokých podpatků ve prospěch svého muže.tall woman

Nicole Kidman a Tom Cruise. Kdysi šťastný pár, i když o nich kolovaly zvěsti, že výška Nicole jejímu muži vadí.

Mimochodem, jeho současná partnerka Katie Holmes je také o něco vyšší, ale přece jenom ho nepřevyšuje tolik jako kdysi Nicole.

Je lepší, když se to hodí za hlavu, jako to udělali Sophia Loren a Carlo Ponti. Sophia rozhodně vysoké podpatky neodložila a své krásné nohy hrdě ukazovala nejen svému manželovi.

Snesla byste vedle sebe menšího muže, než jste vy sama?

Čtěte také

Reklama