image.pngFoto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

 • Láska a žena ve znamení Berana

Když se zamiluje, obvykle si připadá jako nejpřitažlivější bytost na světě a klidně jí i bude. Jakkoli je občas necitlivá a na někoho příliš hr, svou podstatou je především žena. Emoce dává najevo typickou hrou na flirtování, není ale zvlášť trpělivá. Od svého vyvoleného očekává značnou iniciativu a jasnou odpověď na její zjevnou náklonnost, a udělá maximum, aby předvedla svou přímou a vášnivou povahu. Její velkou výhodou a ženskou zbraní je mimo jiné skutečnost, že ať už zvolí jakkoli odvážný outfit, vyzývavou rtěnku, těsnou minisukni či hluboký výstřih, nebude působit lacině.

 • Sexualita ženy ve znamení Berana

Její sexuální apetit je velký, ale ve většině případů se projeví, jen když je to vhodné. I když je z jejího postoje často evidentní, jak přitažlivě se cítí, obvykle upřednostní intimitu a nestojí o to, aby byl její sexuální život předmětem všeobecného zájmu. Žena Beran se na milování nedívá jako typická žena – sex v životě potřebuje, při intimním styku dokáže být i zcela bez emocí a užívat si pouze samotný akt. Z jejího pohledu je nepřijatelné, aby žena setrvávala v intimním vztahu, natož aby se provdala a měla děti s mužem, který nedokáže uspokojit její sexuální potřeby. 

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

 • Láska a žena ve znamení Býka

Žena v Býku touží být milována, vášnivě a něžně, ale má hluboce zakořeněný strach z toho, že bude zraněna. Na místě je v této souvislosti přirovnání k náchylné, jemné květině, neboť zpočátku potřebuje hodně péče a pozornosti, aby rozkvetla. Když se ale opravdu zamiluje, překvapí tím, jak přirozeně se ve své zamilovanosti chová. Lze jí jen závidět její spontánní vyjadřování, jiskřivý pohled i nenadálou krásu, kterou u ní zamilovanost probudí. Je až neuvěřitelná v tom, čeho je najednou ochotna se vzdát, jen aby uspokojila muže svého srdce.

 • Sexualita ženy ve znamení Býka

Býk je znamení, kterému vládne Venuše, planeta ženské sexuality, resp. smyslnosti. Žena v Býku potřebuje být laskána a milována všemi možnými způsoby. Doteky, polibky, jemnost i intenzita, to vše pro ni hodně znamená. Samotný orgasmus je na seznamu jejích priorit až na jednom z posledních míst, protože o čiré vyvrcholení jí až tolik nejde. Sex považuje za velmi důležitou součást vztahu, protože představuje silné pouto, zásadní je pro ni ale především intimní propojení a bezbřehá důvěra. Teprve tak cítí, že je opravdu milována. Pokud ji sexuální život neuspokojuje, stává se chladnou a odtažitou, ale jako zemské znamení mívá sklon setrvávat i ve vztahu bez jiskry a potenciálu.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

 • Láska a žena ve znamení Blíženců

Když se tato žena zamiluje, probudí se u ní záliba ve sladkých řečech, dvojsmyslech a lehké koketérii. Zamilovává se ale poměrně rychle a v podobném tempu se dokáže také odmilovat. Svému partnerovi neumí dát žádnou záruku věrnosti a stálosti citů, je spíše chladná, což z ní do určité míry dělá přitažlivou bytost. Přestože žena v Blížencích není zvlášť emocionální typ a její city mnohdy ulpívají na povrchu, dokáže i ona prožít hluboké emoce. Nikdy do nich ale nespadne bezhlavě a obvykle se zamiluje do sečtělého, inteligentního muže a nikdy ji neuslyšíte říkat, že láska je slepá. Tato žena přesně ví, co hledá, a pokud nemůže najít zdroj svého uspokojení u jednoho partnera, neváhá ho vyměnit za jiného.

 • Sexualita ženy ve znamení Blíženců

Sexualita ženy ve znamení Blíženců je zvláštní věc. Často se nechová jako typická žena, nepotřebuje, aby ji muž dobýval. Pokud to tak cítí, nemá problém udělat první krok. Sex ji baví a najde-li k sobě správného partnera, dokáže v sobě prostřednictvím milování objevit netušenou emoční pestrost. Následně může být zaskočena intenzitou svých citů a hlubokou intimitou, o které netušila, že je jí schopna. Ráda experimentuje a neváhá okořenit svůj sexuální život mnoha různými způsoby, protože obvykle po nějaké době potřebuje nové impulsy.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

 • Láska a žena ve znamení Raka

Když se žena ve znamení Raka zamiluje, může mít problém ukočírovat své city. Ačkoli je dokonale schopná rozlišovat mezi sexuálním a pečujícím (mateřským) vztahem, pokud se do svých emocí hluboce ponoří, často pak bývá poněkud zmatená. Narazí-li na partnera, který necítí totéž co ona, je žena Rak zranitelnější než jindy. Její potřeba dát milované osobě vše, co může, bez ohledu na vlastní uspokojení z ní dělá dobrý terč pro všechny citové supy. Proto si musí dávat velký pozor, aby si udržela vlastní integritu, byla dostatečně racionální a vnímala všechny aspekty vztahu. Zejména pro ženu v tomto znamení platí, že méně je někdy více.

 • Sexualita ženy ve znamení Raka

Sexualitu vnímá žena ve znamení Raka velmi jedinečným způsobem. Její emocionálnost ji do určité míry zbavuje instinktivní sexuální touhy a činí ji závislou na smyslném, něžném a citovém milování. Z tohoto důvodu může mít potíže s vyjadřováním své sexuality a potřebuje správného partnera, který ji pochopí a pomůže cítit se dostatečně sebevědomě, aby tuto stránku své osobnosti mohla zdravě rozvíjet. Je to žena, která – najde-li opětovanou lásku – dokáže být ve své zamilovanosti nesmírně vášnivá a stálá. Zároveň je však náročná díky mimořádné citovosti.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

 • Láska a žena ve znamení Lva

Když se tato žena zamiluje, její svět se začne točit kolem milovaného partnera. V tomto případě už neplatí, že je Lvice (podobně jako její mužský protějšek) zahleděná především do sebe. Jejím Sluncem, tím, ke komu vzhlíží, je právě partner se vším, co k němu patří. Stává se nesmírně oddanou ženou, empatickou partnerkou se srdcem na dlani. Svému milenci je ochotna dát tělo i duši, její láska je vřelá a vášnivá. Jako ohnivé znamení se bude chtít hádat i usmiřovat, milovat a usínat v objetí. Při tom všem si ale potřebuje zachovat svůj osobní prostor a pocit svobody.  

 • Sexualita ženy ve znamení Lva

Pokud jde o sexualitu, žena ve Lvu je jednou z nejsvobodnějších žen zvěrokruhu. Miluje své tělo a hrdě je také nosí. Obvykle jí nevadí ani pár kilo navíc nebo zrovna nevhodně zvolené spodní prádlo, je živočišná a vášnivá, zkrátka jí jen sotva něco zabrání v tom, aby si neužila sex. Jen málokdy se cítí ohrožená nebo nejistá, sexualitu chápe jako přirozenou součást života. Pokud není nějakým zásadním způsobem zraněná z předchozích vztahů, platí za sebevědomou a velmi kreativní partnerku.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

 • Láska a žena ve znamení Panny

Když se žena ve znamení Panny zamiluje, nejspíš se bude zpočátku trochu držet stranou ve snaze nepodlehnout. To jí ale obvykle dlouho nevydrží, protože – ačkoli jde o zemské znamení – miluje žena v Panně přesně ten pocit, kdy se jí láskou podlamují kolena a partner jí nadbíhá a hýčká si ji. Právě to jí umožňuje cítit se přitažlivě a smyslně žensky. Některé Panny jsou dokonce schopné i celkem bravurně flirtovat a v ten okamžik zapomenout na svoji přirozenou zodpovědnost. Jen málokdy ale skončí v dlouhodobém vztahu s někým, koho tímto způsobem samy oslovily; Panna se potřebuje zamilovat do někoho silnějšího a sebevědomějšího, než je ona sama.

 • Sexualita ženy ve znamení Panny

Žena v tomto znamení si obvykle není vědoma své smyslné povahy a výrazné sexuality. Právě to může být pro některé její partnery přitažlivé, nicméně každý, kdo o intimní vztah s Pannou stojí, musí pochopit a respektovat, že jeho partnerka potřebuje hodně času na uvolnění a erotické sblížení. Nikdy neprobírá svůj sexuální život s druhými, nemá ve zvyku se svěřovat. Obvykle navíc nejedná impulsivně, proto je pro ni zásadní dostatek času k získání (sebe)důvěry; pokud se to povede, promění se racionální a zemitá Panna v uragán smyslnosti a touhy.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

 • Láska a žena ve znamení Vah

Když se žena ve znamení Vah zamiluje, začne zpochybňovat své „rozhodnutí být zamilovaná“, jako by to bylo možné kontrolovat. Je-li navíc osoba, do níž se zakouká, v jejích očích společensky nepřijatelná, udělá vše, co bude v jejich silách, aby se odmilovala. Obecně jde o znamení, kterému chybí iniciativa, a právě v této souvislosti platí známé podle sebe soudím tebe. Žena ve Váhách může (a často tomu tak je) vnímat muže ve svém životě jako slabé a pasivní. To ji v konečném důsledku nutí projevovat iniciativu v okamžiku, když je zamilovaná, přestože na to třeba není vhodná doba ani okolnosti. Jako by chtěla ukázat, jak liberální vlastně je, ale skutečnost je často docela jiná. Tato žena je vnitřně spíše obrácená k tradičním hodnotám a chování.

 • Sexualita ženy ve znamení Vah

Také v této oblasti se projevuje (pro Váhy typické) hledání rovnováhy. Půjde do extrémů; na jedné straně bude dávat najevo svou žhavou sexualitu, jako by byla pro každého samozřejmostí, na druhé straně ale bude ve svých sexuálních vztazích dost nejistá. Sebeúcta, její velké téma, se může stát velkým problémem v okamžiku, kdy narazí na partnera, který tuto ženu nebude respektovat. Ona ale díky svému přirozenému nastavení může cítit zvláštní povinnost setrvávat v tomto typu vztahu v souvislosti s podvědomým pocitům viny. Bude-li však žít ve zdravém vztahu, projeví se její šťastnější tvář. Bude chtít experimentovat, zkoušet a svobodně komunikovat o svých touhách a preferencích.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

 • Láska a žena ve znamení Štíra

Jde o ženu, jejíž záměry a vnitřní stavy bývají často nepochopeny. Její emoce jsou hluboké a ryzí, bez kontroly a přemýšlení, zda jsou vhodné. Právě to je na ni zvláštní, magické, přitažlivé i odpuzující. Když se zamiluje, skočí do hlubokého oceánu citů a neřeší, jak daleko je břeh. Ze všech vodních znamení je to právě ona, kdo ukazuje hloubku ženských emocí, sexuálních, ochranitelských a autentických. Svou lásku dává najevo činy a způsobem jednání. Mívá jasné záměry, je opravdová a nikdy neflirtuje s mužem, který ji nepřitahuje. Zažije-li zklamání, může se vzhledem k intenzitě její bolesti ve vteřině proměnit z milenky v největšího nepřítele.

 • Sexualita ženy ve znamení Štíra

Od této ženy se každý může o sexualitě poučit. Není-li zraněna z předchozích vztahů, dokáže přirozeným způsobem propojit emoce a sex v obdivuhodné rovnováze. Její sexualita je něco, co ji definuje, a vždy se potřebuje dostat tak hluboko, jak hluboko je její srdce připraveno jít. Žít v takovém nastavení není snadné; její sexuální prožitky musí být vášnivé a spontánní, přesto zčásti promyšlené, zajímavé, uspokojující, ale i dávající. Přestože se její sexualita může jevit jako opravdová výzva pro každého partnera, je tato žena snadno uspokojitelná; zkrátka potřebuje někoho, kdo ji bude milovat a respektovat její touhy. Ona sama nemá problém s tím, aby si sama iniciativně vytvořila, co potřebuje.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

 • Láska a žena ve znamení Střelce

Tato žena se zamiluje rychle a vášnivě. Stejně jako všechna znamení „horních živlů“, tedy ohně a vzduchu, ji divoce přitahuje komunikace. Její mysl se pak často domnívá, že je zamilovaná, přestože na počátku zvlášť silné emoce necítí. Snadno oklame samu sebe, protože touží po lidském kontaktu a po někom, kdo ji učiní šťastnou. Problém nastává ve chvíli, kdy své štěstí začne příliš spojovat s druhým člověkem. Svou povahou je vznětlivá a mnohdy rychleji jedná, než přemýšlí; hledá dokonalého partnera, který dá jejímu životu smysl, aby později přišla na to, že (zase) nenašla. Proto podstatu své vlastní existence musí najít především uvnitř sebe. Až následně může být s partnerem skutečně šťastná – s vědomím, že její radost na tom druhém nezávisí.

 • Sexualita ženy ve znamení Střelce

Nedivte se, když tato žena zakopne o koberec při pokusu o striptýzové vystoupení. Když bude z kapsy vytahovat kondom, uvízne jí v ruce, při chůzi jí praskne zip u sukně, anebo propukne v smích v okamžiku, kdy uvidí svého partnera poprvé nahého... Stejně jako je spontánní, je i neuvěřitelně nešikovná a netaktní, občas se i ve velmi intimních chvílích chová nemožně. Možná je příčinou její vrozená stydlivost a přirozeně dětská povaha, která stále hledá způsoby, jak prolomit ledy. Ať už je důvod jakýkoli, je zaručeno, že se bude smát a udělá vše pro to, aby se dobře bavila. Nepotřebuje však k sobě partnera, který ji bude považovat za někoho, kdo vedle něj potřebuje dospět. Žena Střelec bude dokonale šťastná s tím, kdo se zasměje s ní, zachytí ji, když bude padat, a dá jí dostatek času, aby našla důvody ke sdílení emocí a vážnějšímu chování.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

 • Láska a žena ve znamení Kozoroha

Žena ve znamení Kozoroha to s láskou občas mívá složité; anebo si to složité dělá. Pokud se zamiluje, bude se zpočátku svým citům bránit a samu sebe s nimi konfrontovat. Pokud to ustojí, až potom si začne své emoce opravdu užívat. Bohužel je někdy až příliš racionální a zodpovědná, což si s láskou obvykle moc nerozumí. Často si pak partnera vybírá hlavou, s velkým rozmyslem, aby neudělala „špatné“ rozhodnutí. Nechce si nedovolit riskovat a vždy si vybere v jejích očích „bezpečnější“ cestu. To ji v konečném důsledku může způsobit hlubokou nespokojenost. V životě musí pochopit, že když jde o lásku, není prostor pro racionální rozhodování, protože hlavní slovo má mít srdce.

 • Sexualita ženy ve znamení Kozoroha

Je mnohem otevřenější sexuálním zážitkům, než by se mohlo zdát. Kozoroh je znamením omezení a může být dokonce spojováno s celibátem, přes to všechno jde o ženské znamení s potenciálem stát se mistrem, pokud jde o pochopení vlastních instinktů. Její emoce jsou nicméně jiný příběh. V důsledku příliš mnoha racionálních rozhodnutí a podvědomých obav z citové bolesti jí může chybět skutečná intimita a spontánní radost ze sexuality. Obecně chce, aby byl její sexuální život pravidelný a fyzicky uspokojující. Může se ale stát, že podlehne nesmyslnému pocitu viny a ze záhadných vnitřních pohnutek se nerozhodne obětovat své sexuální uspokojení. To je následně velká škoda pro ni i pro případného partnera.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

 • Láska a žena ve znamení Vodnáře

Když se žena ve znamení Vodnáře zamiluje, bude souznít se svými emocemi tak dlouho, dokud se nebude cítit omezována. Potřebuje zůstat sama sebou, autentická a uvnitř svobodná. Podvědomý strach ze ztráty osobnosti ve prospěch druhých ji často činí zranitelnou. Vzdoruje všem očekáváním a snahám udělat z ní něco, čím není. Přesto v životě téměř každé ženy ve znamení Vodnáře přijde čas „dospět“, aby mohla založit rodinu, vychovávat děti a pečovat o manžela. V této souvislosti je pak dobré uvědomit si, jak těžké rozhodnutí to pro Vodnářku je; to by proto mělo být chápáno jako nejvyšší akt lásky, přestože se druhým jeví jakkoli logicky a přirozeně.

 • Sexualita ženy ve znamení Vodnáře

Vodnářka potřebuje partnera, který je dostatečně akční, zajímavý a nedbá na tabu moderní společnosti. Pokud bude žena v tomto znamení chtít svou sexualitu projevit, nejspíš to udělá zcela po svém, navzdory názoru všech a vůbec ne rafinovaně. Její racionální a velmi přímá mysl jí nebrání v bezprostřednosti, velmi ji zajímají nejrůznější sexuální experimenty, včetně sexu úplně kdekoli, i na těch nejméně představitelných místech. Proto rozhodně nemůže být šťastná s úzkoprsým mužem a někým, kdo ctí konvence a tradiční pojetí sexu.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

 • Láska a žena ve znamení Ryb

Když se žena ve znamení Ryb zamiluje, bude odrazem lásky samotné – okouzlující, jemná, inspirující i vzrušující. Svou pozornost zaměří výhradně na muže svého srdce a užije si každý okamžik všech těch překrásných emocí, které její srdce zaplaví. Posílena láskou, začne se v určitém smyslu chovat jako malé dítě, přesvědčená o tom, že tento partner je konečně ten pravý. Zamilováním získává žena v Rybách neuvěřitelnou životní sílu, protože svět jí konečně začne dávat smysl. Racionální momenty v běžné realitě ji zatěžují a vyčerpávají, a právě emoce její baterky dobíjejí bez ohledu na to, jak dlouho vztah trvá.

 • Sexualita ženy ve znamení Ryb

Dalo by se říct, že pokud jde o sex, může se žena v Rybách jevit do určité míry trochu dětinsky. Bývá plachá a citlivá, ráda ale bude předstírat svobodomyslnou svůdnici. Ve skutečnosti se ale uvnitř bude cítit doslova jako nahá, jako by jí druhý nahlížel do duše. Aby si sex skutečně užila, potřebuje partnera, se kterým může sdílet opravdovou intimitu. Když najde někoho, s kým se bude cítit v bezpečí, překvapí kreativitou, bude chtít experimentovat a zkoušet nové věci.

Čtěte také:

Zdroj: kniha Magická hra čísel a hvězd, Saffi Crawfordová, astrology-zodiac-signs.com

Reklama