61f7b17fb945ecl.jpg
Foto: Netflix, Colleen E. Hayes

Jednotlivé díly mají mezi dvaceti až třiceti minutami, takže se dá celá série v klidu zvládnout během jednoho líného odpoledne. Série zpočátku vypadá jako pořádně mrazivý thriller, ale postupem času se objeví některé dost absurdní prvky, které mu značně ubírají na strašidelnosti i uvěřitelnosti.

Hlavní postavou je Anna, která po smrti své dcery kombinuje víno s prášky proti úzkostem, trpí halucinacemi a vysedává v křesle a dívá se z okna. Jednoho dne je ovšem svědkyní vraždy, která se měla uskutečnit v protějším domě nově nastěhovaných sousedů. Přivolaná policie ovšem na nic nepřijde a zdá se, že šlo jen o výplod Anniny mysli. Ta postupně nabyde dojmu, že si celou situaci jen vyfantazírovala a začne navštěvovat podpůrnou skupinu. Jenže se vynořují další a další důkazy, které ji přesvědčují o tom, že přeci jen není blázen. A protože u policie nenachází zastání, rozhodne se pátrat na vlastní pěst.

Některé scény působí skutečně mrazivě, jiné ovšem nadmíru absurdně a nelogicky. Následné odhalení člověka, který je zodpovědný za množící se zločiny, je potom absolutně neuvěřitelné, stejně jako sekvence boje o život hlavní hrdinky. Ovšem přesně to byl podle dostupných informací hlavní záměr tvůrců.

„Je to založeno na psychologických románech pro ženy, jako je Dívka ve vlaku nebo Žena v okně. Vzorec je vždy stejný. Hlavní hrdinka příliš pije, možná to míchá s prášky. Myslí si, že vidí vraždu, nikdo jí to nevěří. Je v tom tolik vzorců, že jsme si řekli, že je načase, aby si z toho někdo udělal legraci,“ uvedla herečka Kristen Bell pro Today.

Reakce diváků jsou velmi rozpačité. Zatímco někteří to nazývají skvělým počinem, jiní používají slovní spojení jako úplná blbost. Jasné ovšem je, že sérii drží nad vodou zejména výkon herečky Kristen Bell.

Zdroje: ČSFD, Today, Screenrant, Netflix

Reklama