Velice demokraticky smýšlí o vztahu muže a ženy čtenářka Řinka. Tvrdí, že o chlapy, kteří se považují za pány tvorstva - což, dle ní, převažuje - už moderní ženy nestojí.

Dnešním tématem je krize mužství a postavení muže v rodině. Čtenářka Řinka má v této otázce jasno...


Co je to chlap? Slovo chlap údajně pochází z polštiny a je odvozeno od slova chlop t.j „nevolník, poddaný, sedlák, venkovan,hrubián.“ Aby to nebylo chlapům líto, tak žena je prý odvozena od slova roba také to není moc povzbudivé je to služka.
Budu používat raději slovo muž. Muž je od přírody sebevědomější, odvážnější, agresivnější, méně citově založený, techničtější, vynalézavější ale mají prý i větší kriminalitu. Samozřejmě jsou silnější.
Chlap si stále myslí, že je pánem tvorstva to stále převažuje. V mnoha rodinách se snaží svou nadvládu stále uplatňovat. Je mu úplně jedno, že je mu žena rovnocenným partnerem a že má ještě ke svému zaměstnání, domácnost, rodinu, starost o potomstvo. Chlapi jsou silnější ale jen tělesně. Myslím, že dnešní žena již nestojí o tento typ chlapa, že je to již vyšlý model. Ta doba kdy žena dělala služku, byla nevzdělaná ta pomalu končí, alespoň v civilizovaných zemích.
Nastupuje doba mužů a činů, které jsou od vás očekávány.
Je to jednoduché, jsme oba zaměstnaní, máme spolu děti, (dneska mateřská není problém ani pro muže) sdílíme společnou domácnost a ta je zařízena vašimi vynálezy tak je používejte. V čem je problém, dneska spousta žen vydělává víc peněz než muž, je spousta žen z vysokým vzděláním, jen nám chybí větší fyzická síla ale my vám zase rodíme děti, vaše děti a očekáváme, že nás slabší tou svou fyzickou sílou ochráníte.

Řinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. února 2012: Krize mužství

  • Co si myslíte o postavení mužů v dnešních rodinách?
  • A jak funguje hierarchie ve vaší rodině?

Pojďte si povídat o mužském elementu - zajímá mě, jak ho vnímáte, a zda se (podle vás) posouvá role muže v rodině tím správným směrem? Své názory mi posílejte na redakční e-mail (viz níže). Délka vašich příspěvků, ať je rovna nebo delší délce tohoto odstavce, tedy alespoň chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a případně i získání milého dárku v podobě sladkostí od firem Orion a Haribo a knižní příručky Penis - rádce nejen pro muže od nakladatelství GRADA.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 3. 2. 2012 ve 14.30 hodin.

penis

Reklama