Dalším příspěvkem je příběh od Mirsimun, která se rozhodla se s vámi o něj podělit. Žena jejího synovce potřetí otěhotněla a naší čtenářce napsala dnes e-mail, prosbu o psychickou podporu, jelikož ji tato událost nespíš zaskočila. Prý už má dvě děti a na třetí se necítí... A co byste neteři naší čtenářky poradily vy?


 

Dnešní ráno a určitě stejně i jako celý den, bude pro mne těžké,ale zároveň krásné a budu nadějně doufat, že vše dobře dopadne a celá naše rodina se bude radovat z radostné události.

 Dnes, velmi brzy ráno mi došel email s prosbou o radu, lépe řečeno, prosba o poskytnutí nějaké dobré rady,o to ,aby si měla dotyčná opřít rameno a vyříkat někomu, co ji trápí.

 Mého synovce žena je skvělá holka a máme se rády. Rozumíme si po všech stránkách, a ani věkový rozdíl nám nedělá žádnou překážku. jsem jako kamarádky a nejednou jsme si řekly věci, které by měly zůstat tzv. mezi námi.

 Ten mail zněl..ahoj miry, jsem těhotná a nevím, co mám dělat. jsem v rozpacích a jsem zoufalá. neví to nikdo, kromě tebe,ani Petr..nikdo. můžu se svěřit jen tobě, věřím ti a potřebuji hlavně psychicky pomoc a správně se rozhodnout.

 Moje první reakce? Dojemný úsměv a pocit štětsí, naprosto stejný, jako když jsem poprvé zjistila já, že jsem těhotná. Za chvíli mi došlo, o cojde a začala jsem usilovně přemýšlet,jak milé holce pomoct a co s tím, respektive najít pro ni vhodná slova povzbuzení a to, jak jí dodat energii.

 Mají se synovcem dvě krásné holčičky, 5 a půl a 3 a půl roku. Jsou to nádherná děvčátka, šikulky a celá rodina je zbožňujeme. Vím, že jí daly celkem zabrat a vždycky říkala, jak je ráda, že už má nejhorší období za sebou, že se může konečně vyspat a věnovat se i trochu sobě.

 Vím, že další děti neplánovali a že jim tyto dvě princezny stačí. Taky vím, že nebrala antikoncepci a dokonce si nechala vytáhnout i nitroděložní tělísko, protože se nechtěla dopovat hormony a měla Gyne-fix, u čehož slabě často krvácela a nechtěla mít nic“cizího“ v sobě, jak říkala. Schvaluji jí to a ožná si někdo řekne, že je to její chyba, měli se nějak chránit. Ano, měli. Nevím, jakou metodu používali, zda prasknul kondom, nebo počítali ovulační dny,nebo přerušovaná soulož...něco z toho určitě. Asi někdo tam nahoře chce, aby se narodilo do naší rodiny další miminko,ale myslím, že synovcova žena má strach z reakce okolí.

 Vím, že její maminka prohlásila, že dvě děti jsou ažaž,a třetí dítě by byla katastrofa, to když holky škemraly, že chtějí bratříčka.

 Moje maminka, babička našeho Petra a holčiček prababička taky prohlásila, když říkaly, že by chtěly ještě jedno miminko, tak zděšeně řekla, že dvě děti jsou akorát a tři jsou moc, že v dnešní době to už ani není vhodné...atd. Takže v rodině moc podpory taky není,že?

Já bych jim to moc přála, ale asi se budou muset domluvit sami a rozhodnout se. Nebo asi dojde k tomu, že si promluvíme spolu ale rozhodnutí je jen na ní a budu ji podporovat vždy a ve všem. At už se rozhodne dítě donosit nebo ta druhá, horší varianta,interrupce.. bude při ni stát a psychicky ji podporovat.

 Taky jsem si tak nějak hrubě spocitala, že by se mimimko narodilo asi ve stejnou dobu jako jejich první dcera.

Asi to holčičky nějak přivolaly, když už přes měsíc chodi prosit ,že chtějí bratříčka,co říkáte.

Mirsimun

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Reklama