Dostáváme se k typu postavy, která je považována za ideál. Má vyvážené proporce, v horní i dolní polovině těla, s výrazně štíhlým pasem. Její tvar postavy připomíná tvar přesýpacích hodin. Ale ani žena tohoto typu by neměla hřešit na to, že to tak zůstane navždy. Když se nebude hlídat, může se i z ní stát pěkná kulička.

To nebyl zrovna potěšující začátek, že, milé „Xky“. Nechci vám v žádném případě srážet sebevědomí a kazit pocit výjimečnosti. Naopak. Vy totiž výjimečné jste. Když se podíváte kolem sebe, najdete jen málo žen, které se můžou pyšnit podobně dokonalými proporcemi. Většinou jim přebývá nahoře, nebo dole, ale na vás si příroda dala záležet, a odměřila pěkně stejně, jako na váhách.

Určit váš typ postavy ale bývá nejtěžší, protože stačí málo a „spadnete“ do jednoho nebo druhého typu. Zvláště, když hodně přiberete. Ale pokud jste správná X, budou i vaše kila navíc rovnoměrně rozdělena a stále vám zůstane znatelný pas. To je vaše největší výhoda, protože vy jediná vypadáte skvěle i jako boubelka. Promiňte mi to slovo. A muži vaši postavu milují, protože na ní mají co obdivovat ( „dolňáci“, i „horňáci“). Jste zkrátka sexy krasavice k pohledání.

selma

Aby toho nebylo málo, není to jen tvar postavy, ale (většinou) i souměrná tvář, krásné ruce s útlými prsty a hezky tvarované nohy, takže máte opravdu co ukazovat, ať si obleče cokoliv. Samozřejmě, že postavě X sluší i kalhoty, hlavně úzké, ale svou postavu nejlépe „prodá“ v šatech a sukních. Nejvíce jí sluší ženský styl, který letěl v padesátých letech, a naštěstí se v určitých prvcích stále vrací: Lodičkové výstřihy, netopýří rukávy, široké pásky, kalhoty nad kotníky, pouzdrové nebo naopak široké sukně. To vše je stvořené přímo pro ni. Stačí si vybavit božskou Marilyn Monroe. To byla X jako vyšitá a možná i díky své postavě se stala nezapomenutelnou ikonou.

mm

Ale abyste moc nezpychly a nepropadly pocitu, že máte všechno zadarmo, mám pro vás malé varování, když se přestanete trochu hlídat a najdete zalíbení v dobrém jídle.Xky

Viz obrázek.

Bohužel, i s věkem roste riziko, že vaše krásná postava ztratí své krásné proporce. Přibíráte sice rovnoměrně, ale bohužel i v pase a v oblasti břicha. Jak jsem psala v prvním dílu našeho seriálu, časem se vytratí i ten atraktivní štíhlý pas, na břiše narostou tukové polštáře, prsa poklesnou, stejně jako šikmé pneumatiky pod lopatkami. Zadek dostane čtvercový tvar, vzadu narostou bůčky a stehna zmohutní tak, že se o sebe začnou třít.

Vznikne celkově oplácaná, i když stále pevná postava, která mezi ostatními „tlustými“ typy vypadá pořád nejlépe. Pro porovnání si je prohlédněte ZDE Y a ZDE A.

Slavné ženy s postavou X. kromě zmíněné Monroe, Beyonce, Dita von Tesse, Jitka Čvančarová, Halina Pawlovská.

byonce

Poznala jste se v této postavě? Jak se vám s ní žije? Napište nám o svých zkušenostech do diskuze.

Čtěte také:

Reklama