Souhlasíte s tímto tvrzením? Myslíte si, že ženy jsou horší řidičky než muži? Nebo naopak muži řídí hůře než ženy?

Odpověď na tyto otázky není jednoduchá. Jak muži, tak ženy za volantem mají své přednosti a nedostatky.

Ženské přednosti a mužské chyby
Ženy jsou klidnější a ohleduplnější řidičky. Respektují pravidla silničního provozu a jsou slušné k ostatním účastníkům silničního provozu.

Ženy nejsou tak soutěživé jako muži a nevyhledávají proto známé mužské závodění na silnici. Žena si jede svým tempem a nerozhází ji ani nervozní řidič, který se jí lepí na paty. A že ji nakonec předjede? Tak tohle žena vůbec nebere jako porážku.

Výrazný rozdíl je mezi ženami - řidičkami a muži - řidiči ve věkové skupině asi do 25 let. Ženy bývají v tomhle věku psychicky vyspělejší než muži, jsou zodpovědnější a méně riskují. Oproti muži v tomhle věku mají potřebu si na silnici dokázat, jak jsou silní a mužní. Mnohdy tak nepřiměřeně riskují a lehkomyslně ohrožují své i cizí životy.

Abych tady ale nechválila jen ženy. Muži mají proti ženám větších schopnost předvídat vývoj situace, která na silnici může vzniknout.
Muži také jednají v krizových situacích chladnokrevněji a rozumněji než ženy, které mnohdy zapojují více cit.

A nakonec, muži za volantem mnohdy bývají sebevědomější. Ale jak by taky ne. Řekněte, znáte nějakého muže, který když sedí za volantem, tak mu manželka ze sedadla spolujezdce stále udílí pokyny? "Zařaď tam trojku, zpomal, zrychli, nepředjížděj, předjeď ho, proč jedeš tak pomalu, proč jedeš tak rychle...???".
Tohle asi zažívá každá řidička, která vyrazí na silnici se svým manželem. A pak má být sebevědomá...

Nakonec bych se vám chtěla přiznat, že já osobně řidička nejsem. Nejsem a v dohledné době ani nebudu. Netroufám si. Tuším, že bych za volantem zmatkovala, a proto se za něj ani nehrnu. Možná, že si řidičák udělám někdy v necelých čtyřiceti jako moje maminka.
Ta jezdí pouhé čtyři roky a je to jedna z nejlepších řidiček, které znám. Vlastně i řidičů.

PS: Všechno, co jste si právě přečetli neplatí pro všechny řidiče a pro všechny řidičky. Samozřejmě, že jsou ženy, které jsou postrachem silnic, ale stejně tak, jsou takoví i muži. Proto bychom se všichni měli snažit být na cestách ohleduplnější, tolerantnější a méně riskovat...

Šťastnou cestu přeje

   
Reklama