Rodilá Italka, zpěvačka, pohybovala se v levicových intelektuálních kruzích, jako atraktivní modelka se producírovala po molech… Nic z toho není ideální předpoklad pro to, stát se ženou pravicového prezidenta. Dnes jí Carla Bruni je a minulost ji ještě trochu dohání.

Jako zpěvačka si získává nové a nové příznivce - letos vydala velmi prodávané šansonové album Comme si de rien n'était. Její silně levicové názory ji už i novináři z pravicových médií odpustili. Její atraktivitu snoubenou s popularitou první dámy Francie však vnímají byznysmeni jako možnost dobrého kšeftu. A narazili.

Firma Pardon, která pustila do prodeje tašky s fotkou, na které je Bruni nahá, prohrála soud a musí zaplatit 40 tisíc euro, v přepočtu 1,04 milionu korun.

Soud v Saint-Denis rozhodl, že Pardon použila fotografie neoprávněně v rozporu s původním uměleckým smyslem fotek. Neměla povolení na využití snímků pro reklamní účely a zakázel další distribuci tašek.

„Carla je hluboce znepokojena. A opravdu naštvaná, že se nějaká komerční instituce rozhodla pro zveřejnění takové fotografie v tak nevhodnou dobu,“ řekl francouzský prezident Nicolase Sarkozy pro britský deník DailyMail.

Tašky se začaly prodávat na francouzském ostrově Réunion v Indickém oceánu, kde firma sídlí. Carla Bruni se na bílé plátěné tašce objevuje v černobílém provedení a na fotografii stojí vzpřímená a nahá. Cena za tašku je tři eura, což v přepočtu dělá přibližně osmdesát korun.


Tenhle snímek na tašce bude stát firmu Pardon 40 tisíc euro

Myslíte, že jsou slavné osobnosti až hysterické, když je dožene minulost?

Reklama