profimedia-0725304993.jpg
Foto: Profimedia

Jeff a Cambria měli od začátku manželství problémy s plodností, ale nakonec se jim podařilo mít pomocí umělého oplodnění čtyři děti (dvoje dvojčata). Brzy poté, co se narodila druhá dvojčata, začala Cambria krvácet a musela podstoupit nouzovou hysterektomii.

Po zákroku manželskému páru zbývalo ještě několik embryí a napadlo je, že by rádi měli ještě jedno dítě. V tom okamžiku jim nabídla Jeffova matka, 56letá Nancy Hauck, že bude jejich náhradní matkou. Pár si ale nemyslel, že je to možné. „Řekl jsem jim, že jsem ochotná, ale že si myslím, že na to už budu stará," řekla Nancy pro britský magazín Metro. Po rozhovoru se specialistou na plodnost ale zjistili, že dokud bude Nancy zdravá a ochotná to udělat, může jejich dítě odnosit. „Těhotenství bylo velmi podobné tomu, když jsem čekala syna. Jen mi bylo trochu víc nevolno."

err.jpg
Foto: Profimedia

Jeffova matka následně páru porodila páté dítě, zdravou dceru Hannah. Porod byl pro Jeffa a Cambriu krásným okamžikem, ačkoliv může být trochu zvláštní vidět rodit svou vlastní matku. Jeff to tak ale nevnímal.

Nancy rodila asi dvě hodiny. „Všechno šlo perfektně a my se cítíme požehnáni, že ji máme v naší rodině," řekla o své vnučce rodička a zároveň novopečená babička. Nyní se však vyrovnává se složitými emocemi, které souvisejí s tím, že devět měsíců nosila a porodila dítě, ale nepřinese si ho domů. „Je to směsice hluboké vděčnosti a zároveň určitého smutku z odloučení,“ říká.

Zdroje: Today, Metro, Instagram/Cambria Hauck