646dd193121b5blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Žena zažila několik orgasmů denně spuštěných z chodidla, aniž by byla sexuálně vzrušená. Její případ je publikován ve studii z roku 2013 uveřejněné v lékařském časopise Journal of Sexual Medicine. Lékař, Dr. Waldinger, který ji léčil, vysvětluje, že orgasmy způsobuje poškození nervů v mozku. Nervy nohy a pochvy vstupují do míchy na stejné úrovni. Proto mozek někdy není schopen rozlišit mezi těmito dvěma oblastmi a považuje senzorické informace z pochvy a nohy za identické.

Symptomy se u nejmenované Holanďanky poprvé objevily po odstranění žlučníku v roce 2008. Když začala pociťovat neobvyklé brnění v noze, lékaři to připisovali poškození nervů a nasadili jí antidepresiva. Jen pár dní po užití paroxetinu však začala pociťovat samovolně se vyskytující pocity orgasmu v levé noze. Měly škubavý charakter a probíhaly od levého chodidla přes lýtko až do vagíny a hlavy. To se dělo někdy pětkrát nebo dokonce šestkrát denně.

Diagnózu syndromu orgasmu nohou lze stanovit na základě anamnézy a fyzikálního vyšetření pacienta. Mezi další testy použité v tomto případě při diagnostice patří vyšetření magnetickou rezonancí či transkutánní elektrická nervová stimulace (TENS). Test TENS u pacientky vyvolal orgasmický pocit, když byla stimulována levá noha v konkrétním kloubu a když byla stimulována vagína na levé straně. První vjem putoval z nohy směrem k vagíně, zatímco druhý vjem putoval z vagíny směrem k noze. Lékaři se domnívají, že může být více jedinců trpících stejným onemocněním, kteří se nepřihlásí, protože jim může být trapné o tom mluvit se svým lékařem.

Podle studie byla žena ošetřena injekcí anestezie do části, kde nervy nohy vstupují do míchy. Léčba způsobila vymizení orgasmů nohou. Lékaři mohou tento postup několikrát opakovat, pokud pocity přetrvávají nebo se po několika dnech znovu objeví.

Zdroje: Journal of Sexual MedicineiCliniq

Reklama