Mu
ž a žena. Velká láska, která odstartovala vztah a jejich společný život. Na radnici si slíbili věrnost až do konce života. Ale zdá se, že do konce života je dlouhá doba. Mně se to nezdá. Ale mně ještě není třicet let a jsem stále svobodná.

 

Partner mě stále dokáže něčím překvapit, ať už v pozitivním či negativním smyslu. A proto jsem na začátku francouzského filmu Žena mého muže trochu podvědomě odsuzovala Catherine (Fanny Ardant), kterak celkem s ledovým klidem přijímá manželovu nevěru.

 

Já bych se rozčilovala, balila kufry a bojovala. Ale ona žije v manželském svazku s Bernardem (Gérard Depardieu) už 25 let. A to už asi každá horká hlava vychladne. A jestli ne každá, tak právě Catherine ano a využívá manželovy nevěry ke svému kroku…

 

Člověk ani netuší, kam je až schopná zajít žena, která ví, že jejímu manželovi dávno vyhasl toužebný žár v očích. Když ví, že vedle sebe spí, ale nejsou schopni se ani obejmout. Trocha něhy schází. Přeje si být mu alespoň na chvíli zase o trochu blíž. Ale nemá na to síly. A tak to Catherine vyřeší velice svérázně. Najme krásnou prostitutku Marléne (Emmanuelle Béart), aby svedla jejího muže a o všem jí vyprávěla.

 

I přes počáteční údiv jsem začala postupně stále více Catherine obdivovat a vážit si jí. Její jednání by možná leckterý puritán odsoudil, ale ona jím dokazuje svoji sílu. Trpělivě poslouchá, jak jí Marléne vypráví, jak její Bernard miluje cizí ženské tělo a dychtí po někom zcela jiném, než je jeho žena.

 

Nechává se vtáhnout do zcela odlišného světa, než který doposud znala. Stále více začíná chápat fakt, že prostitutka, jakkoli je krásná, jen uměle propůjčuje své tělo mužskému chtíči. A jestli v něčem spočívá síla, která muže láká, tak právě v ženě, se kterou již žije dvacet pět let a stále ji miluje. A nezáleží na tom, zda právě v určitém okamžiku něco chybí. Důležité je jen chtít najít k tomu tu správnou cestu.

 

Catherine zvolila trochu složitou hru, ve které chtěla zůstat jen nestranným pozorovatelem. Možná se do ní ale přece trochu nechtěně vložila, ale nakonec zvítězila. „Je to spíše film o fantaziích. Každá z postav žije svou lež, Bernard je tajnůstkářský, Catherine neříká pravdu svému manželovi a Marléne si stráží své tajemství,“ říká k filmu režisérka Anne Fontaine.

 

Každá žena se dříve či později během filmu Žena mého muže vžije do role Catherine. Cítí se, jako by byla podváděná právě ona. Navíc, když se podíváte na Emmanuelle Béart, která hraje prostitutku Marléne, dojdou vám všechna slova. Tato herečka i ve svých 41 letech vypadá nádherně. Sexy postava, oči, do kterých se ponoříte a víte, že při pohledu na ni by byl ztracen téměř každý muž.

 

Gérard Depardieu vypadá jako slon v porcelánu. Se svým trochu velkým nosem se rozpačitě dívá na svoji ženu a stěží byste odhadla, že právě on byl nevěrný. Depardieu je ve filmu trochu v pozadí, ale je to tak dobře. Protože zde nejde o herce, ale především o ženy a jejich život.

 

Francouzka Fanny Ardant je vyzrálá žena a je nádherná a přitažlivá. Ztvárnila ženu, která touží po uznání, lásce i trochu vášně a já jí to všechno uvěřila. I vy máte možnost poznat, jak lze z unaveného manželství vykřesat jiskřičku vášně a naděje. Francouzský film Žena mého muže má totiž zítra 6. dubna v Česku premiéru.     


Další materiály od společnosti Falcon:

REŽISÉRKA ANNE FONTAINE

FANNY ARDANT (PŘEDSTAVITELKA CATHERINE)

EMANUELLE BÉART (PŘEDSTAVITELKA MARLÉNE)

GERARD DEPARDIEU (PŘEDSTAVITEL BERNARDA) 


Žena mého muže

(Nathalie)

drama, 105 min, Dolby Stereo, české titulky, do 15 let nepřístupný

Režie: Anne Fontaine

Hrají: Fanny Ardant, Emmanuelle Béart, Gérard Depardieu, Wladimir Yordanoff, Judith Magre

Česká premiéra: 6. 4. 2006


A co vy?
Odpustila byste nevěru svému muži?
Zachová se jinak žena ve dvaceti a v padesáti letech?
A je možno ve vztahu na nevěru někdy úplně zapomenout?
Reklama