Nečekejte žádné složité psychologické úvahy o pověstných kostlivcích ve skříních. Netýká se ani „hlasitých projevů“ spojených se zažíváním. Ba ani netradičních sexuálních praktik. Tohle téma je vlastně úplně „banální“ a točí se kolem obyčejných činností spojených s krášlením. Přesto je natolik zajímavé, že stojí za diskuzi.

Prohledala jsem archiv článků a věřte, nevěřte, nikde jsem podobné téma nenašla. Řešily jsme tady mnohem intimnější záležitosti, ale jestli si před chlapem barvit vlasy, nebo se líčit, jsme zatím neprobíraly. A přitom mi to přijde docela zajímavé.

Maska

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Na tuhle myšlenku mě přivedla kadeřnice. Nestává se tak často, abych si dopřála ten luxus a nechala si „jen“ umýt a vyfoukat vlasy. Když rozčesávala pěšinku, všimla si určitých nedokonalostí: „Tady máte špatně nanesenou barvu…“ řekla pravdivě.
No jasně, neodborně jí fušuju do řemesla, pomyslela jsem si. Kdybych měla s odrosty chodit pokaždé ke kadeřnici, tak se nedoplatím.

Čtěte také: Každá žena by se měla líbit především sama sobě

„Proč neřeknete manželovi?“
„To bych nikdy neudělala!“ vyhrkla jsem. Představa, že vidí mé šediny a nanáší na ně tu páchnoucí hmotu, je pro mě absurdní. Nedělám si iluze, že mou barvu vlasů považuje za přírodní, ale je natolik taktní, že se mě na to nikdy nezeptal.

  • Ano, barvím si vlasy, ale snažím se, aby mě při tom nikdy neviděl.
  • Stejně jako bych před ním nikdy nechodila v natáčkách, natož abych v nich spala. Tato parodie na ženské krášlení je roztomilá ve filmové komedii, ale v reálu je to tristní pohled, kterého by měl být váš partner ušetřen. Jsem ráda, že tuhle proceduru ke štěstí nepotřebuji.
  • Nikdy bych si před ním nenanesla pleťovou masku a netrhala obočí.
  • Ani proces odličování není to, co by měli muži vidět. Nebo si snad myslíte, že rozmazaná řasenka, zarudlé oči a flekatá pleť je to, po čem muži touží?
  • Holení, depilace a epilace by možná muže „rajcovala“, ale i tuto proceduru si raději nechávám pro sebe.

Trocha toho nevinného tajemství našemu vztahu určitě neuškodí. Právě naopak.

Čtěte také:

Reklama