Jste zvyklé si pravidelně kupovat časopisy a noviny, nebo dáváte přednost internetu? Jestli to druhé, děláte dobře, jdete s dobou.

Mediální prognózy papírových tiskovin jsou mizerné, co si budeme namlouvat. S úbytkem čtenářů totiž různá nakladatelství nebojují pouze z důvodů světové finanční krize, ale (a to hlavně) kvůli internetovým serverům, na které si zvyká chodit stále více lidí. Do dvaceti let se počítá s tím, že budou vycházet na papíře jen současná torza největších deníků a několik tištěných časopisů, ale největší čtenářský zájem bude soustředěn k internetu.

Jeho přednosti jsou jasné na první pohled. Takové počtení vás vůbec nic nestojí, můžete si hned vyhledávat další a další informace, pokud vás cokoli zaujme, získáte plno virtuálních kamarádů, kteří stejně jako vy reagují pod články, a navíc se chováte velice ekologicky a šetříte lesy a ovzduší.

Zatím je jedinou nevýhodou fakt, že k přečtení potřebujete sedět u počítače, takže třeba v čekárně, u doktora nebo v autobuse se takto číst moc nedá. Počkejte ale, jaký pokrok techniky nás čeká za dvacet let. Mininotebook už bude mít úplně každý stejně jako dnes mobilní telefon a jeho funkce ty současné budou převyšovat o světelný rok. Takže, milé čtenářky Ženy-in, jsme moc rádi, že máme tu čest s pokrokovými, moderními a chytrými ženami (možná i s nějakým tím mužem), které dokážou hbitě reagovat na civilizační vývoj. Ten, kdo to dokáže, totiž nikdy nezestárne.

 

Reklama