Byla sobota 15. března 2003 krátce po půl desáté ráno. Čas kdy je na našem magazínu mrtvo. Doba, kdy k nám chodí na návštěvu jen ty největší závislačky. A ty neměly šanci ukojit svou touhu. Začala další ze změn designu ženy-in. Od té poslední uběhlo už pěkných pár měsíců a skutečně zásadní je vzdálena už hodně přes rok… pamětníci mne možná opraví, ale pokud mne paměť neklame už skoro dva. Téměř celý den jsme byli nedostupní a místo magazínu byl jen obrázek s nápisem že Žena-in mění svůj kabátek.
Co se tedy skutečně změnilo? Změnil se zatím především design stránek. Od roztahovacích a využívajících plně prostoru vašich obrovských monitorů do optimalizovaného pro ty mrňavé co používají rozlišení 800x600. Tímhle sice nejsme úplně nadšeni, ale technické důvody nás k tomu donutily…
Dále jsme výrazně zeštíhlili počet rubrik a došlo i k jejich přejmenování. Důvod je jednoduchý, do některých rubrik nebylo co psát důkazem mohly být ty, kde za měsíc nebyl ani jeden článek. Současné rozdělení rubrik na Vztahy, Tělo, Cestování, Kultura a Domácnost, by bohatě mělo tematicky stačit na vše co vás zajímá. Taky se pokusíme změnit poslední dobou vámi velmi kritizovaný trend převahy komerčních článků na našem magazínu. A budeme se snažit alespoň o jeden nový autorský článek denně v každé rubrice. A zároveň s tím se zaměříme i na jejich kvalitu, pomáhej nám s tím externisté, které pomocí bannerů lákáme.
Další a pro vás mnohé asi výraznou změnou je, že z Hlavní strany zmizela celá Herta a zároveň s tím vznikla Herta jako rubrika. Se vším co k tomu patří, tedy i s možností diskutovat přímo pod Hertou.
Než si zvyknete, asi vás nějakou dobu bude prudit nový reklamní prostor o velikosti 300x300 pixelů. Nahrazuje námi dosud užívaný Scy scraper, nebo-li ten velký a vysoký. K tomu mohu pro rýpaly říct, jen to, že bez reklamy by Žena-in ani žádná její část neexistovala.
Ke grafickým i funkčním změnám došlo na Diskusích. Vzhledem k množství diskusí jsme zavedli možnost schovat diskuse o kterých jste přesvědčeny, že je nikdy navštěvovat nebudete. Úplně dole přibyla možnost Schovat diskuse, stejně jako zobrazit schované. Ještě je přejmenujeme tak, aby bylo zcela jasné co které znamená.
Pokud se vám zdá, že se podivně promíchala grafika, že některé části ještě fungují postaru a roztahují se přes celou obrazovku tak vězte, že ke změnám dojde všude a časem (do konce března) by mělo být svázáno do rozlišení 800x600 vše.
Vaše připomínky z diskuse Změny Ženy-in nepadly vniveč. Mnoho z nich nás inspirovalo a dojde k jejich postupné realizaci. Za chválu i kritiku děkujeme.
Vaše redakce
Reklama