Král je mrtev...

Johana Barvínková

Alena Pechová

Alena Hechtová

Jaroslava Machálková

Radek Kříž

 

To jsou minulé šéfredaktorky magazínu Žena-in.

 

Děkuji všem redaktorkám, všem spolupracovnicím, vám všem za příjemně strávený čas i spolupráci. Omlouvám se všem, kterým jsem kdy ukřivdil či jsem nepochopil naléhavost jejich požadavků.

Je čas, aby přišel někdo mladší, lepší, krásnější a chytřejší.

Někdo, kdo dovede magazín Žena-in k lepším zítřkům...

Je čas, aby přišel někdo, kdo se nezakecá jako já...

 

Markéta Breníková, to je budoucnost i současnost.

 

Markéta Breníková je nová šéfredaktorka našeho magazínu.

 

Přeji jí hodně štěstí, úspěchů, klidu, pevných nervů, schopných redaktorek i skvělých čtenářek...


                                                                                                                                   Radek Kříž

 

 

 

 

...ať žije královna!

 

Radka Kříže vystřídala redaktorka oblasti zdraví, výchovy a vzdělávání Markéta Breníková (26).

Iveta Šafránková se jí zeptala nejen na to, jaké změny chystá a na co se čtenářky magazínu Žena-in mohou do budoucna těšit.

 

Markéto, kam zmizel Radek Kříž?

Odešel na místo ředitele společnosti. Bude se nadále věnovat magazínu Žena-in, ale už jinak, než tomu bylo doposud.

 

Proč se tak rozhodl?

Za dobu pěti let, co se internetovému magazínu pro ženy věnoval, se nyní rozhodl, že nechá na jiných, aby do Ženy-in vnesli nový náboj. Jedním z důvodů odchodu byl podle mě také fakt, že jako chlap musel být zároveň žena-in.

 

V čem bude spočívat nový náboj z tvé strany?

Půjde zatím o postupné změny. Ale ráda bych, aby se vizáž Ženy-in poposunula trochu jinam. Zdá se mi, že dnešní podoba je velmi nepřehledná. Než na magazínu Žena-in uživatelka najde to, co potřebuje, stráví tím velmi dlouhou dobu.

 

Půjde to?

Určitě. Ráda bych, aby se například z jednotlivých rubrik staly samostatné sekce, kterými půjde listovat jako v časopise. Měla by se také časem prodloužit doba, po kterou budou zůstávat aktuální články na hlavní straně. Ale teď je předčasné děsit nějakou revolucí. Čtenářky se včas všechno dozví.

 

Je něco, co Ženě-in chybí po tematické stránce?

Jednoznačně schází články o přírodě, tzn. zvířatech, květinách či ekologii. Některé stávající rubriky bych ráda rozšířila o další témata. Naopak chci, aby se zrušila poradna a vrátilo se týdenní téma. V rámci něho bude do redakce vždy pozván host, který bude odpovídat na dotazy čtenářek.

 

O koho půjde?

Uvažuje se například o dětském psychologovi, odborném lékaři nebo finančním poradci. Záleží ale na editorovi, který celou diskuzi povede, koho si pozve. Může to být v podstatě jakákoli zajímavá osobnost, která má co říct.

 

A co zábava?

V rámci denních témat se vrátí denní soutěže. Věřím, že se podaří hrát o lepší a hezčí dárky, než tomu bylo doposud. K dennímu tématu se navíc bude nově vztahovat kvíz. Přibude také nová hodinovka.

 

Změní se i redakce?

Do budoucna by měl tým doplnit korektor a další redaktor.

 

Plánuješ mnoho změn. Jak se nejlépe po práci odreaguješ?

Změny plánuji, ale magazín k nim logicky spěje již delší dobu. A odreagování? Ideální je o volném víkendu vyrazit na hory na lyže. Jezdím tam především za sluníčkem a kompenzovat deficit denního světla. Vracím se pak vždy s novou silou do dalšího týdne. Příjemné jsou i různé akce s kamarády.

 

Máš jako šéfredaktorka možnost čerpat z předchozích zkušeností?

Částečně. V nově vzniklém pedagogickém nakladatelství jsem dělala šéfredaktorku. Připravovala jsem kompletní projekt na učebnice pro základní školu. Praxe trvala ale jen tři měsíce, protože došlo nakonec k zrušení projektu ze strany vedení.

 

Co nejčastěji čteš na Ženě-in?

Většinou články, které mají nejvíce příspěvků do diskuse. Zajímají mě reakce. Vybírám si také často podle titulku.

 

A když zavřeš stránku Ženy-in?

Nejčastěji Reflex. Ale většinou až čtrnáct dní poté, co vyjde. Jsem nějak ve skluzu. A teď momentálně čtu Harryho Pottera, kterého jsem si sama nadělila k Vánocům.

 

Proč by, podle tebe, měla čtenářka odložit časopis a otevřít si raději Ženu-in?

Články jsou připravovány pro ženy různých věkových kategorií. Na Ženě-in čtenářka najde velmi pestrou nabídku témat, která je vyplněna slušně napsanými články. Má možnost reagovat pod článek, a tak si nejen přečte to, co potřebuje, ale získá i vyjádření ostatních.  Navíc do budoucna pro ni bude díky změnám, které se plánují, mnohem „zábavnější“ v magazínu listovat.

 

Reklama