Kouzlu in–line bruslí podléhají lidé všech věkových kategorií – od školáků až po seriózní padesátníky. Není divu! Hezky se provětráte a svaly na vašem zadečku a nohou dostanou nenápadně zabrat.

Pokud s bruslením začínáte a chystáte si pořídit výbavu, vyplatí se zajít do specializované prodejny se sportovním vybavením. Mimo samotných bruslí, byste si měli pořídit chrániče na kolena, lokty a zápěstí. Bez nich by rozumný in-linista neměl vůbec vyrazit na trať, o začátečnících ani nemluvě. Typů je hodně – luxusnější jsou třeba modely s gelovými vložkami, samozřejmě se to projeví i v ceně. Každopádně by vás chrániče neměly nijak omezovat v pohybu – neškrtit, ale ani neplandat.

Přejděme k samotným bruslím a začněme konstatováním, že výběr je opravdu velký. In-liny se vyrábí už přímo pro ženy a muže. Nicméně pokud se cítíte lépe v těch pro pány, můžete si je bez obav pořídit. Solidní in–liny pro rekreační bruslení (také se jim říká fitness) se pohybují na cenové hladině okolo 3 tisíc korun. S takovými bruslemi už něco najezdíte. Vzhledem k tomu, že se jedná o sezónní sport, nejdražší jsou pochopitelně na jaře a na začátku léta. Už v srpnu můžete vámi vybraný model pořídit podstatně levněji. Když se vydaří babí léto, ještě se na nich stihnete prohnat dosyta.

Nedílnou součástí in-line bruslí jsou samozřejmě boty. Dnes už vzhledem i zapínáním připomínají spíš lyžařské přezkáče. Nenechte se zlákat kosmickým designem, barvami nebo značkou, ale hleďte spíš na praktické věci, jako je zapínání. Asi netřeba připomínat, že stejně jako v běžných botách, i v bruslařských se musíte cítit hlavně pohodlně.

Jednou z nejdůležitějších součástí bruslí jsou nože. Tzn. ta část, ve které drží kolečka. Můžou být buď z tvrdého plastu nebo z kovu. Kovové samozřejmě víc vydrží, ale také stojí víc peněz. Obvykle je prodávající doporučují také korpulentnějším bruslařům.

Srdcem in-linů jsou kolečka, díky nim si vychutnáváme úžasný pocit z jízdy. Při bližším pohledu na nich najdete několik záhadných cifer a zkratek:

ABEC s číslem (např. ABEC 3) – podle toho poznáte, jak kvalitní má dotyčná brusle ložiska. Čím vyšší číslo, tím delší a bezproblémovější by mělo být jejich užívání.

Následuje označení pro průměr a tvrdost koleček např. 78/78 A. První číslo zachycuje průměr kolečka v milimetrech. Obecně platí, že čím větší je rozměr, tím dynamičtější jízda. Druhé číslo vám napoví, jaká je jeho tvrdost. Stejně jako v předchozím případě: čím vyšší číslo tím rychleji pojedete.

Ale pozor! Tvrdší kolečka vám dají více pocítit rozličné terénní nerovnosti a nedokonalosti. Mají také tendenci víc klouzat a lidově řečeno hůř sedí. Měkčí kolečka se lépe chytají. Příliš nesjíždí, ani když jste nuceni jet po vlhkém povrchu, jenže na nich budete trochu pomalejší nebo budete muset do vaší jízdy dát více energie.

I ta nejkvalitnější kolečka se časem opotřebují, sehnat nová není problém. Pokud nevěříte ve své montážní schopnosti, svěřte raději jejich výměnu pracovníkům specializovaných servisů.  

 
Reklama