Jakub KočíNepatřím mezi internetové brouzdálisty, a tak jsem se o magazínu Žena-in dozvěděl až ve chvíli, kdy mi kamarádka Ivana Kuglerová řekla, že se zde uvolnilo místo, a jestli bych o něj neměl zájem. Netušil jsem v tu chvíli vůbec nic o fungování magazínu, ale řekl jsem si, proč ne. Hlavní důvod? Těšil jsem se, že budu pracovat s Ivanou.

První zklamání

S Ivanou jsem nakonec pracoval přesně jeden den, kdy mě zaškolovala. Pracovala v Ženě-in dva roky a přišla si už trochu „vypsaná“. Když nedostala místo šéfredaktorky, rozhodla se odejít za jinou pracovní zkušeností. A tak jsem obsadil její místo v kanceláři „dvojáku“ s Michalem Chalupou.

Druhé zklamání

S Michalem se mi pracovalo fajn. Jenže Michal nepatřil mezi velké pracovní spokojence. Naše hovory se vedly často kolem toho, co je v magazínu špatně a jak by to mělo být lepší. Ta situace byla dost vyhrocená, protože Michal měl dost proříznutou pusu, takže porady s vedením byly za jeho účasti hodně bouřlivé. Až jednou Michal zmizel a už nikdy se neukázal. Ještě mám ve stolku jeho solnou lampičku... škoda ho, docela jsem si na něj zvykl.

Třetí zklamání

Chvíli jsem byl v kanceláři sám, než mi byl přidělen nový kolega Honza Exner. Byl stejně bezvlasý jako Michal, ale o trochu trvanlivější - v magazínu vydržel asi rok. Honza byl pohodář, se kterým jsem si užil v kanceláři spoustu legrace - naše grafička Katka z vedlejší kanceláře nám dala přezdívku „Hovada za plotem“. Docela k nám sedla, protože jsme se vážně navyváděli neskutečných hovadin. Než Honza nastoupil, pracoval pro AHA a jeho postoje k článkům byly dost odlišné od těch, které požadoval majitel. Tak se asi po roce rozloučili a nastalo mé nejdelší osamělé období.

Jak je to dnes?

Ještě než nás opustil Pavel Miškovský (náš minulý šéfredaktor), posadil mi do kanceláře Evu Soukupovou. Jednou prostě přišel a zeptal se, zda by mi to nevadilo. A tak teď sedím s Evou a skoro o ní nevím, je podobně tichá jako já, jen občas vybuchne smíchy, když na internetu objeví nějaký dobrý šprým. No, uvidíme, jak dlouho to se mnou vydrží...

Špeky o mých kolezích

Tak a dost nostalgie, teď si trochu zapomlouvám. Prozradím vám na každého z mých stávajících kolegů nějaký špek. Začnu samozřejmě u šéfa...

Radek KřížRadek Kříž

Jako šéfredaktor je Ráďa hodně náročný. Oproti Pavlovi stoupla produktivita práce všech redaktorů o sto procent.

  • Zvláštnost: Když hloubá a přemýšlí, cuká pravým koutkem pusy - asi jako neurotický křeček, který právě spatřil pytlík piškotů za mříží svého bytečku.

Dana SvobodováDana Svobodová

Naše módní kritička je nejdéle sloužící redaktorkou v magazínu.

  • Zvláštnost: Vždycky mě dostane svou hlučnou poznámkou k právě probíranému tématu. Příklad: Něco probíráme na poradě, Daně to cosi asociuje a prásk, už je to venku. Většinou v tu chvíli všichni lehneme.

KacenkacejkaKatka Vozková & Lukáš Čejka

Ostrov zakouřeného klidu se v naší redakci nachází za dveřmi, kde sedí naše grafička a počítačový mág.

  • Zvláštnost: Katka je jako oheň a Lukáš jako voda. Katka je schopná realizovat sebevětší pitomost, jen když se u toho zasměje (třeba nedávno rozpohybovala plechovku od kafe, která na jejím videu prchla z kanceláře), Lukáš všechno přijímá se stoickým klidem („Lukáši, chtěl bys děti?“ „Když budou, budou, když ne, taky se svět nepos***.“), přesto jim to klape.

Klára MilošováKlára Milošová

Dívka, která za všechno může. Ano, Klára je naše korektorka a stávající zástupkyně šéfredaktora, k tomu se stará o odesílání výher, balí poštu a má i funkci vrchního dveřníka (otvírá návštěvám). Když se zrovna nudí a nemá co dělat, vaří šéfovi kafe.

  • Zvláštnost: Je vždycky dokonale upravená, v tomhle ohledu je tak trochu panenkovsko-porcelánový typ.

Michaela KudláčkováMíša Kudláčková

Naše hlavní externistka, která pracuje ze svého vzdáleného domova kdesi v kopcích na severu Čech, kdysi sedávala v redakci. Kdo ví, třeba se k nám jednou vrátí...

  • Zvláštnost: Všechno děsně prožívá. Dokud jsem nepotkal Míšu, nevěřil jsem, že existuje člověk, který dokáže vulgárně lamentovat nad politikou a minutu po tom dostat záchvat pozitivních emocí nad roztomilým plyšákem.

evaEva Soukupová

Nejmladší členka naší redakce, která zvládá napsat pět komerčních článků za den - klobouk dolů.

  • Zvláštnost: Eva je trochu nedoslýchavá holka s vizáží ranařky - vždycky se směju, když k nám do kanceláře někdo přijde, dvacet minut sděluje podrobně nějaké důležité informace, Eva se pak otočí a pronese zabijáckou větu: „Mluvíš se mnou?“

simiSimona Škodáková

Služebně nejmladší v redakci, přesto zkušená novinářka. Občas přivede do kanceláře úžasné odrostlé štěně jménem Nero.

  • Zvláštnost: Někdy je trochu mimoň. Zvlášť na poradě, když se zasní, je to v kombinaci s Evinou nedoslýchavostí pro moji bránici vražedná kombinace.

To to zase od kolegyň a kolegů schytám...

Reklama