Pokud stále ještě váháte, kam vyrazit na dovolenou, pokud přemýšlíte, který kout světa byste ráda poznala, pak vězte, že pro vás máme zajímavý tip.

 

Vypravili jsme se na ostrov, který byl pro nás až do této chvíle jen pouhou tečkou na mapě. Seznámili jsme se s místy, které jsme znali jen z televize či z fotografií. A jak už to tak bývá, toto seznámení se neobešlo bez báječných zážitků a krásných vzpomínek.

 

Jste zvědaví, o čemže je řeč?

O báječném ostrově Lefkada.

 

Klid a pohoda, které tento ostrov skýtá, se pro nás staly hotovým balzámem. Odpočinuli jsme si, zrelaxovali tělo i duši, načerpali energii...

 

Je těžké říci, zda nás na tomto ostrově okouzlili více malebné vesnice nebo nádherné pohoří...
Co nás však skutečně dostalo, byly přímo pohádkové pláže, které jsme si doslova a do písmene zamilovali. Jsme si jisti, že když napíšeme, že se jedná o jedny z nejkrásnějších pláží na světě, nebudeme daleko od pravdy. Naopak, 3 pláže na Lefkadě jsou zařazeny mezi nejkrásnějších 10 pláží na světě vůbec.

 

A už jen z toho důvodu, že se s vámi chceme podělit o fantastické zážitky, o vzpomínky, které v nás zůstanou navždy, rozhodli jsme proto připravit články o tomto ostrově, který jak pevně doufáme vás zaujme a možná i navnadí na vaši dovolenou....protože nám se tam opravdu líbilo. Kromě Lefkady jsme si udělali i výlet na daleký Olymp!

 

Takže milé čtenářky, pokud máte rády cestopisy, pokud se rády seznamujete s pozoruhodnými zeměmi, máte se opravdu na co těšit! Městečko Vasiliki, pláže Porto Katsiki, Agiofili… maják opředený tajemnou historií. Jedním z míst, které nám opravdu učarovalo, byl starobylý maják.

 

Výlet na maják na Lefkadě - Cape Doukato

Rozhodli jsme se navštívit také tajemné a krásné místo přímo na nejjižnějším výběžku ostrova Cape Doukato.

 

Podle známé pověsti je to tam, kde se Lefkada pozvolna ztrácí v moři, tam kde je údajně vchod do Hádovy říše a kde stával Apollonův chrám. Odtud se pološílená básnířka Saphó vrhla z výšky 70 m do moře, aby ukončila svůj život kvůli neopětované lásce ke krásnému Phaonovi. Z útesů přímo pod majákem shazovali kdysi odsouzence na smrt.

 

Pokud si prohlížíte tento strmý útes, je opravdu velmi magický – vysoký několik desítek metrů míří kolmo do moře, které má azurovou, průzračnou barvu. Vlny se tříští o skálu a vy, jak je pozorujete, máte před celou scenérií obrovský respekt a úctu. Není divu, že toto místo tolik přitahovalo situace, které vyústily v násilnou smrt. Toto místo je tak pusté a jakoby oddělené od světa, že máte pocit, že jste tu jen na návštěvě a rušíte klid mrtvých. Ano, dokážete si představit, že zde je vstup do Hádovy říše. Je to jako z romantického filmu.

 

Toto místo jakoby strážila i dost nepřístupná cesta. Pokud se k majáku vydáte, musíte počítat s tím, že posledních cca  5 kilometrů opustíte asfaltovou silnici a pojedete po prašné štěrkové, místy kamenité cestě, po které se můžete pohybovat velmi malou rychlostí a velmi opatrně. Než dojedete na konec, těsně před ním se vám otevře nádherný výhled na skály s majákem, útesy a otevřené průzračné moře. Tento nádherný obraz najdete skoro na každé pohlednici.

 

Překonání nepřístupné cesty ale stojí za to. Maják a místo, na kterém byl kdysi dávno postaven, jsou opravdu krásné.

 

Cestu jsme podnikli díky naší spolupráci s

CK Daniela travel s.r.o

Korunní 37, 120 00 Praha 2.
Tel: 224 253 007, 224 251 308
Fax: 222 517 599, 224 255 442
GSM: 724 016 576

http://www.danielatravel.cz/

 

Reklama