Včera odpoledne k nám přišel mejlík s přílohou. Zvažovali jsme zda vám ho máme předložit, nebo ho zahodit do koše. Jde o mejl od příznivkyně sekty Vesmírní lidé, která lapá další ovečky.

Předkládáme vám ho včetně textu z mejlu v neupravené podobě.

Jen přidáváme doporučené linky.  

 

http://www.vesmirni-lide.cz/default_c.htm - oficiální web Vesmírňanů

http://www.pribramska.cz/nnh/index.html - web o sektách

 


 

Vazena redakce,
v priloze Vam zasilam uvahu o moznem zneuziti cipove technologie. Ja osobne tuto problematiku pokladam za velmi alarmujici. Byla bych rada, kdyby se i ostatni citatelky dovedely o tom neco blizsiho. Nechavam zcela na vas, zda mou uvahu prepracujete, nebo ji zverejnite tak, jak jsem ji napsala {nejsem zadny spisovatel}.

Preji Vam krasny den.

Zonan

 

Je to akční film?

 

Načrtnu vám jeden možný scénář filmu. Je rok 2050 a lidé žijí v přetechnizované společnosti. Vše je řízeno počítači reagujícími na slovo a lidé se mají zdánlivě dobře. To je možná nenápadný základ skvělého života a teď jakákoliv zápletka, kdy nevinný člověk je označen za zločince a začíná svádět boj za svou nevinu. Je na útěku, ale pronásledovatelé vždy ví, kde ho mají hledat. Jejich technika jim ukáže každičký okamžik jeho života ...

 

Sci-fi? Bohužel ne. Do tohoto momentu se pomaloučku a polehoučku blížíme. A možná to nebude trvat ani těch 45 let. Již nyní se buduje účinný satelitní systém a my se můžeme setkat s čipy, které jsou čitelné počítači. Prozatím se do našeho života vkrádají nenápadně. Karty do bankomatu, v některých městech slouží čipová karta k jízdě autobusem, ke vstupu do zaměstnání, zanedlouho budou i čipové průkazy zdravotních pojišťoven, občanské průkazy, pasy, zboží zakoupené v obchodě .... Nevím, kde všude se dá čip ještě nalézt. Pak už zbývá jen poslední krok. Zavést čip i lidem pod kůži, tak jak se už nyní děje pejskům. A my budeme vězni. Vězni lidí, kteří se budou nacházet u moci. Nelíbí se Ti? Hezky Tě odstraníme, třeba do pracovního tábora. Překvapuje mně, jak občané státu, kteří už zažili totalitu, se nechají vést k této "moderní technologii" jako (a nyní, prosím, omluvte ten výraz) dobytek na porážku. Tak moc jsme my, matky, vítaly, že naši synové nebudou muset nastoupit základní vojenskou službu. Jistě, bude armáda. Sice malá, ale profesionální. Vojáci profesionálové, kteří se neštítí ničeho, zvláště po odborně vedeném výcviku. Až nyní mi dochází ten opačný důsledek tohoto kroku. Malá skupina lidí je daleko lépe ovladatelná a vycvičitelná. Každý den jim mohou vymazávat mozek. Co se stane za pár desítek let? Vždyť ani dnes nám naše vláda neříká pravdu, pokud není utlučena přímými důkazy.

 

Ze stránek http://www.vesmirni-lide.cz vkládám malou část varování před chystaným zneužitím čipovou technologií.

NEEXISTUJE ŽÁDNÁ TECHNICKÁ ANI MORÁLNÍ – DUCHOVNÍ ZÁRUKA – PROTI ZNEUŽITÍ. Již dnes je v ČR denně 180 000 vstupů do policejní databáze, a ta obsahuje jen zlomek informací, které se teprve připravují k použití. Budou to NAVÍC: Všechny zdravotní údaje od lékaře včetně genetické mapy, biometrie – otisky prstů, IRIS oka, osobní fotografie, údaje o zaměstnání (jak minulém, tak aktuální podrobný pohyb), finanční údaje, majetkové údaje (nemovitosti i movité věci očíslované v čipu !) údaje o POHYBU osob – vstupy budov, městská hromadná doprava, autobusy, vlaky, osobní automobily. Vstupy do databáze nelze nijak efektivně ochránit před zneužitím negativními lidmi, kterých je zde mnoho.

 

Tuto mou úvahu nechávám nedokončenou. Je na každém z vás, aby si uvědomil, jaké nebezpečí nám hrozí. Takové nebezpečí, že ani ty nejodvážnější akční filmy se mu nevyrovnají.

 

Zonan

 


 

Text jsme zveřejnili bez redakčních úprav. Stížnosti směřujte na Vesmírné lidi. Ale my to už víme. Můžou za vše Ještírci.

Reklama