Ve dnech  24. -  25. června připravuje Městská část Praha 3 ve spolupráci s Prahou 9 sedmý ročník tradičního  pivobraní  ŽiVy–ó, které se letos poprvé koná na vrchu Vítkově. Pestrou nabídku různých druhů piva, nepřeberné množství pochutin a nabitý program pro celou rodinu provází hudební vystoupení, ze kterých si vybere opravdu každý. Lidové písně, country či  rock´n´roll budou střídat pecky světových hvězd v podání revivalových kapel. Oba večery pak vyvrcholí koncerty absolutních špiček naší pop-rockové scény:  kapely Kryštof a Anny K. Hudební produkce začínají po oba dva dny ve 14 a končí ve 22 hodin a co je pro mnohé důležité – na akci se neplatí vstupné. 

 

Název tohoto populárního pražského pivobraní  vznikl podle míst, kde se střídavě koná: Žižkov a Vysočany. Dříve se pivobraní slavilo v každé této městské části samostatně, ale žižkovský starosta Milan Český přišel před několika lety s nápadem pořádat slavnosti putovního charakteru. „Letos bude akce poprvé probíhat na žižkovském Vítkově, místa s překrásnou vyhlídkou a příjemnou atmosférou rozlehlého parku,“  říká starosta Milan Český. „A to není jediná novinka. Spolupracujeme s Českým svazem  malých nezávislých pivovarů a tak je letošní pivobraní poprvé spojeno s pestrou nabídkou nejrůznějších druhů piva. Milovníci národního nápoje tak budou moci ochutnat třeba postřižinské pivo nebo speciality s příchutí medu či třešní. Spokojeni ale budou i ti, kteří dávají přednost tradičnímu plzeňskému.“

 

Co naopak na pivobraní ŽiVy-ó najdete již tradičně, jsou kvalitní hudební vystoupení předních českých interpretů. Kromě držitelů sošky anděla za  nejlepší pop album minulého roku kapely Kryštof  a pěvecké hvězdy Anny K., zahrají návštěvníkům například kapely Sto zvířat, Petr Kocman Band, Jihočeská Vlachovka, The Fireballs, OOZ či keltské skupiny Dún an Doraz a Bran. Chybět nebudou ani písně světových hvězd v podání kapel Rolling Stones Revival Prague a U2 POP Revival.  „Skupiny jsme vybírali s ohledem na žánrovou pestrost. Doufáme, že tu svou kapelu si najde opravdu každý. Kromě Žižkovanky, která je naší místní láskou, se oproti minulým ročníkům neopakuje žádná skupina. Chceme, aby se pivobraní posunulo každý rok  o kus dopředu,“ říká Jaroslav Brabec z pořádající žižkovské radnice.

Na své si přijdou i děti, které se budou moci vyřádit na atrakcích či během různých soutěžních her a adrenalinových sportů. „Soutěžit ale mohou i jejich rodiče, pokud je nezdolá pivní nadílka,“ směje se žižkovský starosta.

Na Vítkov se zdarma dostanete kyvadlovou dopravou nebo si uděláte  procházku po jedné ze dvou přístupových cest. První, strmější, ale kratší, ze stanice autobusů č.133, 207 - U Památníku (jedna stanice od Florence). Druhá, delší, ale po rovině, z tramvajové zastávky Ohrada, kde staví tramvaje 1, 9 a 16.

Více na: www.praha3.cz

Reklama