GEORGE LUCAS (scénárista/režisér, výkonný producent) na sebe poprvé upozornil svými filmařskými schopnostmi jako student na universitě v Jižní Kalifornii, když jeho krátký film Electronic Labyrinth THX 1138 4EB získal hlavní cenu na National Student filmovém festivalu.

V roce 1971, použil produkční studio American Zoetrope v San Franciscu a svého dávného přítele Francise Forda Coppolu jako výkonného producenta, Lucas přeměnil krátký film na svůj první celovečerní film. Pak následoval nízkorozpočtový film Americké nápisy na zdech (1973), který se stal nejúspěšnějším filmem své doby.

Ale Lucasovým třetím filmem v roce 1977 Hvězdné války se všechno změnilo. Ošidně jednoduchá morální pohádka o dobru proti zlu, vyprávěla o fantastické krajině exotických planet a o bizarních bytostech. Hvězdné války se staly fenoménem . Lucas, který v té době odmítal přijmout omezení filmové tvorby, vytvořil svou vlastní společnost vizuálních efektů, Industrial Light & Magic , aby vytvořil svou představu skutečností.

Lucas je vypravěč a výkonnný producent série kasovních trháků na počátku osmdesátých let, počínaje pokračováním ságy Hvězdných válek, Impérium vrací úder v roce 1980 a Návrat Jediho v roce 1983.

V roce 1981 produkoval první ze série filmů s Indianou Jonesem (následovaly dva další) a později televizní seriál Kroniky mladého Indiana Jonese, který získal 12 cen Emmy. V průběhu osmdesátých let, Lucas pomohl natočit řadu filmů tak rozdílných jako jsou: Willow, Tucker: The Man and His Dream a Mishima, a pomohl vytvořit nezapomenutelný Disney tématický zábavní park.

Lucas se vrátil k režii v roce 1999 filmem Star Wars: Epizoda I Skrytá hrozba.

Za tři roky natočil film Epizoda II Klony útočí. Byl to první velký akční film celý natočený digitálně.

Star Wars: Epizoda III Pomsta Sithů je film který uzavírá Lucasovu ságu Hvězdné války.

Reklama