Nositel Oscara John Williams   se vrací, aby natočil poslední soundtrack  Hvězdných válek

George Lucas   často říkal, že zvuk představuje pro filmové návštěvníky  nejméně 50 procent  filmového zážitku.  Nesmírným přispěním  ke zvukové  podobě  Hvězdných válek:Epizoda  III Spomsta Sithů byla filmová hudba  Johna Williamse, jehož spolupráce s Lucasem přetrvává celou ságu,  zvyšuje akci, prohlubuje emoce a  filmoví diváci po celém světě  odcházejí  z kina  pobrukujíce a pískajíce si Williamsovy  nezapomenutelné melodie. 

"Jsem šťasten, že jsem  dokončil celý cyklus filmů o Hvězdných válkách, říká  Williams.  "Pracujeme s Georgem  na těchto filmech 28 let.  Je to jedno z nejtrvalejších partnerství v kinematografické historii." Londýnský symfonický orchestr účinkoval ve všech šesti filmech.

"Neplánovali jsme to," říká. "Je to jako dobré manželství.  Ohlédnete se  po všech těch letech a řeknete: "páni, dokázali jsme to, přes všechny problémy." Lucas souhlasí. "John je úžasný spolupracovník. Ty filmy  by nebyly  bez jeho hudby takové."

I po všech těch  letech, Williams říká , že  skládat filmovou hudbu k Hvězdným válkám byla  mimořádná výzva. "Tyto  filmy  vyžadují víc hudby než  kterýkoli film, který znám," říká Williams.  "Hudba  začíná od  úvodního záběru a pokračuje  po téměř celou dobu promítání.

Williams  poznamenává, že si mimořádně užíval filmovou hudbu k filmu Pomsta Sithů. George  vykonal mimořádnou práci   propojením mezi oběma trilogiemi, a já jsem chtěl  provést totéž v oblasti hudby.

Epizoda III  má více hudebních odkazů  k první trilogii, než  předchozí dva filmy."

Reklama