Pomsta Sithů znamená pro hlavní představitele novou motivaci a nová poznání Cesta Anakina Skywalkera do temné strany síly dodává filmu temnější, tragičtější náladu než je tomu u jiných filmů ságy Hvězdné války. Pro herce, kteří představují ty postavy, to znamenalo příležitost předvést novou úroveň sofistikovaného a odlišného herectví.

"Důvody Anakinovy volby vycházejí z reality, kterou všichni prožíváme a chápeme ji," říká Hayden Christensen, který hraje muže proměňujícího se ve Vadera. " Musím s Anakinem prozkoumat skutečně obtížné teritorium a to je pro mě jako pro herce vzrušující."

Scénárista - režisér George Lucas říká, že Christensen dodává roli emocionální náboj. "Jeho vlastnosti Darth Vadera vycházejí z jeho osoby. Hayden má určitě temnou stránku a to je jeden z důvodů, proč jsem ho obsadil. Je pohledný a okouzlující, což je důležité protože, kdyby byl Anakin vždycky jenom Darth Vader, koho na světě by zajímal? Je to obtížná transformace a Hayden ji provádí skvěle."

Christensen, dlouhodobý fanoušek Hvězdných válek, se neproměnil pouze duševně, ale do konce natáčení v Sydney, se dokonale proměnil i fyzicky. "Na to až si obléknu nový kostým Vadera, jsem se těšil od chvíle, kdy jsem byl do této role obsazen," říká a dodává, že musel pro tuto roli přibrat 10 kilo svaloviny.

Tento kostým, říká Christensen, byl také vybaven zvláštním přístrojem, který upravuje nezapomenutelný zvuk Vaderova mechanického dýchání. Tento kostým a můj herecký výkon v roli Vadera by bez toho nebyl kompletní."

Když se Christensen poprvé objevil na place v kostýmu Darthe Vadera, vzpomíná Rick McCallum, přišlo se na něj podívat celé Studio Fox. Všichni slyšeli o jeho vzezření, a zdálo se, že všichni se chtěli stát svědky tohoto okamžiku . "Stovky lidí se sešly toho dne na place, aby se podívaly na Haydena. Byl to okamžik, na který jsme čekali, a byl to nejvýznamnější a nejpoetičtější den celého natáčení."

Ten zážitek byl pro Christensena trochu jiný. "Jak jsem se těšil na to, až obléknu tento kostým, tak jsem měl co dělat, abych se udržel na nohou, abych nepřepadl a nezničil kostým," zasměje se. "Jakmile byly spuštěny kamery a George vykřikl "akce," bylo to neuvěřitelné.

Když jste uvnitř kostýmu, cítíte se mocný a ďábelský. I dnes, téměř po dvou letech na něj nemůžu zapomenout - a neumím řádně vyjádřit, jaký to byl pocit." Anakinův pád do temnoty nastane navzdory zoufalému úsilí jeho učitele Jedi a jeho nejlepšího přítele, Obi-Wna Kenobiho, který se snaží zabránit nevyhnutelnému.

"V tomto filmu," vysvětluje scénárista-režisér George Lucas," je Obi-Wan zrazen velmi hluboce na několika úrovních. Jeho reakce jsou zachyceny v Epizodách IV,V a VI." Podle Ewana McGregora, který hraje roli Obi - Wana po třetí, byl film Pomsta Sithů nejuspokojivější z hlediska jeho role. "Obi-Wan měl v tomto filmu mnohem více akce," říká, " a George napsal příběh, který vede mou postavu tam, kam jsem vždycky doufal, že půjde. Obi-Wan opravdu miluje Anakina, a prožije hluboké zklamání a smutek, když vidí, že Anakin sklouzl do temnoty. Byla to velmi zajímavá role."

Reklama