Dosáhnout filmového zpracování vrcholného souboje v bitvě světelných mečů na plátně bylo dobrodružstvím samo o sobě. Za 100 let kinematografické historie, se odehrálo bezpočet epických bitev mezi hrdiny a padouchy. Ale žádná z nich nebyla tak netrpělivě očekávána ani nebude tak do podrobna rozebírána filmovými diváky jako závěrečné utkání mezi Anakinem Skywalkerem a Obi-Wanem Kenobim, které tvoří vyvrcholení Hvězdných válek: Epizoda III Pomsta Sithů.

" Není to poprvé co se utkají hrdinové se světelnými meči a předvedou šermířské umění mezi dvěma postavami, ale očekává se, že bude nejnapínavější" říká koordinátor kaskadérů a mistr meče Nick Gillard, který také pracoval na kaskadérských kouscích filmů Skrytá hrozba a Klony útočí. "Zašli jsme jak nejdále to šlo v oblasti bojového stylu Jediů," říká. "Vsadili jsme v tomto filmu na všechno." Návrh scény a choreografické zpracování této sekvence - stejně tak jako mnoha jiných akčních scén filmu - říká Gillard - napřed diskutoval se scénáristou - režisérem Georgem Lucasem.

Bojová dokonalost postavy byla hodnocena stupni od 1 do 10. "Obi - Wan je na stupni 8, což je místo, kde Anakin začíná. Ale Anakin postoupí na stupeň 9 a rozdíl mezi 8 a 9 je obrovský. Jedi se může dostat na úroveň 9 , ale to je rozdíl mezi světlem a tmou. Souboj vám vlastně poskytne představu o těchto postavách, protože Anakin se naučil bojovat , je mimořádně talentovaný - ale není dospělý po stránce duševní. "Znal jsem to z příběhu a to mi velmi pomáhalo v choreografii této sekvence " říká Gillard.

Hayden Christensen, který hraje Anakina a Ewan McGregor, představitel Obi-Wana Kenobiho, měli před sebou velký úkol. Dorazili do Sydney a začali zkoušet a trénovat. Christensen měl velmi tvrdý přípravný plán. "Hayden pracoval tvrdě," říká Gillard. "Šest hodin denně trénoval s mečem s námi, pak pak ještě dvě hodiny trénoval zvlášť. Musel jíst asi šestkrát denně!"

Vrcholná bitva mezi Obi-Wanem a Anakinem je pouze jednou z mnoha kaskadérských sekvencí, na kterých Gillard pracoval. Ani si jich nevšimnete tak, jakobyste si všimli v jiných filmech, protože je tam spousta jiné akce. Myslím, že jsem věnoval stejné množství času kaskadérským kouskům, jako šermu. Bylo to velmi náročné a namáhavé." Lucas říká, že Gillardova práce je nedílnou součástí úspěchu filmu Pomsta Sithů." Vytvoření akční scény je velmi těžká práce," říká. "Nick pracoval s Haydenem a s Ewanem a udělal z nich úžasné šermíře.

Reklama