V průběhu Star Wars: Epizody III: Pomsty Sithů rytíř Jedi Anakin Skywalker učiní osudové rozhodnutí. Tváří v tvář volbě, zda ztratit milovanou bytost nebo obětovat svou duši, aby získal moc na její záchranu, Anakin podlehne svůdnému lákadlu temné Síly. Právě to, jaké je Anakinovo rozhodnutí, proč tak učiní a jak se stane, že na sebe oblékne děsivé černé brnění, je obsahem legendy Hvězdných válek.


Po třiceti letech čekání a přemýšlení, se filmoví diváci dozvědí pravdu, když bude do kin celosvětově uvedena Pomsta Sithů.  Sami přesně zjistí jak a proč hrdinný Anakin Skywalker - předurčen k tomu, aby obnovil rovnováhu Síly a zajistil mír v celé galaxii - se stane obávaným Darth Vaderem, pravou rukou císaře.


Diváci zjistí jak Anakinovi učitelé, chvástavý Obi-Wan Kenobi a drobounký Mistr Yoda , přežijí bájemi opředené zničení řádu Jedi, aby pak žili do konce svých dní skryti na vzdálených, nepřátelských planetách. 


Dozvědí se co proměnilo zdánlivě benevolentního a uváženého kancléře Palpatina v diktátorského vůdce obávané Galaktické říše.


Dozvědí se jak se zrodí Anakinovy děti, Luke Skywalker a Leia Organa, pak se odtrhnou... aby se ujaly vedení legendárního povstání proti říši. "Jednotlivé kousky zapadnou do sebe, spojení bude navázáno," slibuje scénárista - režisér George Lucas, který končí ságu započatou v roce 1977 Hvězdnými válkami Epizodou IV: Nová naděje.


Konečně bude dovyprávěna poslední kapitola." Jakmile Pomsta Sithů začne, dojde ke konečným katastrofickým bitvám Klonových válek po celé galaxii - včetně jedné na obloze nad městem - planetou Coruscant, nad sídlem rozpadající se republiky a také domovem rytířů řádu Jedi. 


Kancléř Palpatine byl zajat jako rukojmí zločinného generála Grievouse , vůdce armády droidů - mechanických bitevních jednotek separatistické Aliance. Obi - Wan Kenobi (Ewan McGregor) a Anakin Skywalker (Hayden Christensen) podniknou zoufalý pokus o záchranu, tváří v tvář nekonečným komplikacím na osvobození Palpatina a na zničení Grievouse. Je to odvážný úkol, ale pouhý začátek nemilosrdných lítých bitev. 


Úvodní bitva odstartuje sérii událostí, které vedou pro Anakina k okamžiku pravdy. Vede dvojí život. Jako rytíř Jedi je tajně ženat s krásnou senátorkou Padmé Amidalou (Natalie Portman). Zneužívaje Anakinovy obavy z toho , že ztratí Padmé, Palpatine odhalí Anakinovi další stránku moci, tu, která je mu zapovězena, ale která mu dodá netušenou sílu.

 

Obi-Wan pozná Anakinův vnitřní rozpor a nakonec se musí střetnout se svým někdejším slibným žákem v bitvě světelných mečů na vulkanické planetě Mustafar. "Toto je doposud, nejakčnější, nejnapínavější a nejatraktivnější část všech Hvězdných válek." říká  producent Pomsty Rick McCallum. "Jelikož fanoušci Hvězdných válek dlouho znají spoustu klíčových zápletek, které posouvají film, George chtěl připravit nečekaný zážitek, "Konečná bitva světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem je pouze jednou ze špičkových akčních sekvencí ve filmu Pomsta Sithů.


"Je zajímavé kolik akce se odehrává v tomto filmu," říká McGregor. Jedním z vrcholných zážitků je úvodní kosmická bitva, která připomíná napínavé souboje stíhaček z Epizody IV Nová naděje i když technicky , se neodehrává v kosmu, ale ve vnější atmosféře Coruscantu. "To nám umožňuje ukázat strhující podívanou jako jsou masivní exploze, oheň a dým, valící se z kosmických lodí," říká McCallum. Odehrává se také prudký souboj muže proti muži mezi Obi-Wanem a Grievousem, který je mrazivou kombinací droida a člověka, předpovídající osud samotného Anakina Skywalkera.

"V průběhu filmu Pomsta Sithů  probíhají po celé galaxii Klonové války, takže všichni jsou ve střehu, připraveni na to, že v kterýkoli okamžik může k něčemu dojít," říká Lucas. Akce v Pomstě Sithů je také rozhodující článek k Nové naději, která začíná když Darth Vader a jeho stoupenci, přepadnou povstaleckou kosmickou loď. Je to závěrečná epizoda v Lucasově sáze, která se zrodila začátkem sedmdesátých let.


 " Byl to dlouhý dávný příběh, většinou o postavách, které měly dorazit tam kde jsou v Epizodě IV Nová naděje," říká Lucas . "I když jsem nezačal psát vyprávění na příštích 20 let, struktura tohoto příběhu se příliš nezměnila. Vždycky jde o epický příběh otce, který je zachráněn svými dětmi."

"Co mě vedlo k tomu, abych režíroval Epizody I,II a III? Anakinův příběh, který začíná jako dobrý člověk, ale, který se stane ďáblem - a nakonec, je zachráněn svými dětmi. Je vzrušující sledovat jak to všechno do sebe zapadne."

Reklama