Možná už si nějaký čas říkáte, že by bylo fajn udělat si výlet do Krakova, jednoho z nejkrásnějších a nejstarších měst střední Evropy. Je doslova pokladnicí historických a kulturních památek, však také patří na seznam 12 měst, nad kterými převzala záštitu organizace UNESCO.
K nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobům dopravy patří cestování autobusem. Od půlky prosince 2002 můžete k cestě do Krakova využít novou pravidelnou linku z Prahy, kterou provozuje společnost Eurolines Sodeli CZ. Připomeňme jen, že tato linka je v současné době jediným přímým autobusovým spojem zajišťujícím přepravu cestujících z Prahy do Krakova a zpět.
Linka do Krakova vyjíždí z Prahy dvakrát týdně a to ve čtvrtek v 11.30 a v neděli ve 22.00. Návraty jsou v pátek a v neděli, vždy v 7 hodin. Linka je vedena z Prahy přes Brno – Olomouc – Ostravu, kde je možno na linku přistoupit. Dále pokračuje přes Český Těšín – Bielsko Biala, Katovice až do Krakova. Cesta trvá včetně zastávek 9 hodin a zpáteční jízdenka z Prahy do Krakova stojí 1260 Kč.
Ať pojedete v zimě nebo v létě, můžete si být jisti, že vaše cestování bude pohodlné a příjemné. Vozový park společnosti Eurolines Sodeli CZ je vybaven moderními a komfortními autobusy, jejichž stáří nepřekračuje dva roky, kde samozřejmostí je ABS, klimatizace, toaleta, video a možnost občerstvení.
Kromě Polska (nejen Krakov, ale od ledna také Varšava) se můžete s linkami Eurolines Sodeli CZ vydat také na Slovensko, do Francie, Švýcarska nebo Španělska. Společnost má prodejní kancelář v Praze (na Senovážném náměstí), v Brně a v Plzni, ale jízdenky si můžete koupit také u smluvních prodejců nebo na internetu.

Bližší informace o společnosti Eurolines Sodeli CZ a jejich linkách naleznete na www.eurolines.cz.

Právě teď můžou dvě z vás vyhrát voucher pro dvě osoby na zpáteční jízdenku do Krakova! Více v rubrice Hajte a vyhrajte!