Máte ráda cestování? Máte ráda svoji rodinu? Máte ráda svoje přátele? Máte ráda svého psa? Máte ráda nakupování? Tak v tom případě budete mít ráda i nový Ford Fiesta, který nabízí tolik prostoru, kolik ho jen potřebujete. :-)

I pětičlenná rodina se do tohoto auta malého napohled, ale prostorného uvnitř, vejde naprosto s přehledem. A přitom se ani ti, kdo budou sedět vzadu, nemusejí bát nepohodlí. Nový Ford Fiesta nabízí oproti starším verzím více prostoru pro nohy těm, kteří sedí na zadních sedadlech, a dokonce nejvíc místa v oblasti hlavy ve srovnání se všemi vozy této třídy. Pokud si představujete cestování malým autem tak, že buď jedou lidé, nebo kufry, tak se v případě nové Fiesty docela pletete. Zavazadlový prostor je zvětšen díky zavěšení zadních kol, jež jsou umístěné pod podlahou, a jeho základní objem je 284 litrů. Takže se tam pohodlně vejde třeba složený kočárek nebo zavazadla celé rodiny při cestě na dovolenou.
Vnitřní i vnější design vozu je nejen „ušitý“ podle poslední módy, ale také je výsledkem dlouholetých zkušeností návrhářů Fordu. A výsledek? Auto, které už na první pohled působí elegantně a dynamicky, přitom se výborně ovládá a má vynikající jízdní vlastnosti.
Jedním z hlavních kritérií, podle kterých si ženy-řidičky vybírají nový vůz, je bezpečnost. I v tomto ohledu má Ford Fiesta co nabídnout. Je vybaven inteligentním ochranným systémem, který je odvozený od obdobného systému Fordu Mondeo. Jeho základním prvkem jsou dvoustupňové čelní airbagy, které jsou součástí standardní výbavy všech nových modelů Fiesta. Řídicí jednotka ochranného systému dokáže určit intenzitu čelního nárazu a přizpůsobí tomu činnost airbagů. Nová Fiesta může být vybavena celkem až šesti airbagy (vedle čelních jsou to ještě boční a hlavové airbagy).
Základním pilířem ochranné filozofie nové Fiesty je robustní struktura její karoserie. Ta je o 100 procent tužší v ohybu a o 40 procent tužší v krutu, než tomu bylo u předchozího modelu. To je zásluha především využití vysoce pevných ušlechtilých ocelí, které vytvářejí odolnou strukturu obklopující prostor pro cestující. Karoserie nové Fiesty je navržena tak, aby dokázala účinně rozvádět nárazovou energii do ostatních částí a přitom zůstal vždy zachován dostatečný prostor pro pasažéry. Vynikající ochranné vlastnosti nové Fiesty prověřila řada bariérových testů, prováděných podle nejrůznějších ve světě používaných metodických postupů.
Díky velké ploše skel má řidič výborný rozhled, co se děje před ním, za ním, zkrátka všude kolem. Bezpečnost posádky automobilu výrazně zvyšují také vysoko umístěná koncová světla.

Na českém trhu je Ford Fiesta ke koupi ve čtyřech úrovních výbavy, z nichž už i ten základní zahrnuje posilovač řízení, airbag řidiče, tónovaná skla, otáčkoměr, nastavitelný a kůží potažený volant. Luxusní výbava Ghia se navíc může pochlubit mimo jiné i klimatizací, elektricky ovládanými okny nebo zrcátky a mnoha dalšími prvky luxusní výbavy.
Třídveřová verze Fordu Fiesta stojí od 286 400 Kč, cena základního pětidveřového modelu činí 299 900 Kč.

Více informací o vozech Ford najdete na internetové stránce www.ford.cz.

Právě teď se můžete zúčastnit soutěže o zajímavé dárky Ford.